کد خبر: 1053712 A

صبح امروز کارگران آبفای اهواز که معوقات مزدی دارند به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان استانداری خواستار پرداخت آن شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در اهواز اعلام کردند، صبح امروز (۲۸ اسفند ماه) گروهی از کارگران آبفای اهواز در ادامه پیگیری مطالبات مزدی خود به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان استانداری در خواست وصول مطالبات خود را داشتند.

به گفته کارگران، روز به روز بر بدهی‌های کارگران آبفای اهواز افزوده می‌شود ولی ما هیچ راه‌حل مناسبی از سوی مسئولان آب و فاضلاب، مشاهده نمی‌کنیم.

بنا بر ادعای کارگران، به غیر از دو ماه تعویق مزدی و مطالباتی از فروردین و تیرماه طلبکاریم چندین ماه است که حق بیمه کارگران آبفا به سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است و کارگران نگرانند که در آستانه سال نو، کارفرما بخشی از مطالبات معوقه و عیدی آن‌ها را نپردازد.

کارگران در ادامه تصریح کردند: در روزهای گذشته برای پیگیری مطابات صنفی خود مقابل ساختمان چند نهاد دولتی و غیردولتی مراجعه کردیم اما هنوز اتفاقی که نشان از پرداخت مطالبات ما کارگران داشته باشد، نیفتاده است.

این کارگران در خاتمه گفتند: تصور ما این بود که مسئولان استانی پیگیر وضعیت شغلی ما خواهند شد، در حال حاضر وضعیت مالی کارگران مناسب نیست و آنان از تامین معاش خود ناتوان شده‌اند و انتظارمان این است که مسئولان کشور به این مساله ورود کنند.

WhatsApp Image 2021-03-18 at 01.35.54

تجمع دوباره کارگران آبفای اهواز مقابل ساختمان استانداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر