کد خبر: 1051474 A

منابع کارگری در تبریز از اعتراض کارگران کارخانه «ایران مایع» در مخالفت با تعطیلی این کارخانه و مشخص شدن وضعیت شغلی خود خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی منابع کارگری در شهر تبریز گفتند: از روز گذشته (شنبه ۲۳ اسفند ماه جاری) تعدادی از کارگران کارخانه ایران مایع تبریز در مخالفت با تصمیم کارفرما برای تعطیلی کارخانه و از دست دادن امنیت شغلی خود مقابل کارخانه تجمع کردند.

به گفته کارگران؛ دلیل برپایی این اعتراض بی‌تفاوتی مدیران کارخانه و مسئولان استانی در قبال درخواست کارگران برای ادامه فعالیت کارخانه و مشخص شدن وضعیت شغلی کارگران است.

این کارگران که سابقه کار ۱۵ تا ۲۰ساله در ایران مایع را دارند، در تشریح تجمع اعتراضی خود گفتند: کارفرمای کارخانه ایران مایه به دلایلی نامعلومی قصد تعطیلی کارخانه را دارد. وی حدود دو ماه پیش با تعدیل ۴۰ نفر از کارگران این کارخانه شروع به کاهش نیروی کار کارخانه کرد و از روز شنبه ۲۳ اسفند علارغم اینکه چندین روز تا  آغاز سال جدید باقی نمانده اقدام به تعطیلی این واحد بزرگ تولیدی کرده و مانع ورود کارگران به کارخانه می‌شود.

کارگران ایران مایع افزودند: این کارخانه هیچ مشکل خاصی در زمینه تولید و فروش محصولات خود ندارد. در حال حاضر سهامدار اصلی این کارخانه در ایران نیست و مدیریت آن با چند نفر که از ترکیه به ایران آمده‌اند، اداره می‌شود.

کارگران این واحد تولیدی در ادامه تاکید کردند: با تعطیلی کارخانه هیچ تضمینی برای اشتغال دوباره آن‌ها وجود ندارد. در عین حال تعطیلی کارگران مشاغل تولیدی و صنعتی که کمک اقتصادی دولت هستند، کار درستی نیست با این وجود پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران این کارخانه‌ها هزینه مضاعفی است برای دولت و صندوق بیمه بیکاری.

کارگران همچنین اظهار کردند: ایران مایع به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های تولیدی کشور در زمینه تولید خمیر مایع است که درحال حاضر حدود ۱۱۰کارگر دارد که امنیت شغلی آنها به خطر افتاده است.

تعطیلی کارخانه تعدیل کارگران کارگران ایران مایه تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر