کد خبر: 1050672 A

کارگران آبدار آبفای استان کهکیلویه و بویراحمد در آستانه سال نو خواستار دریافت بخشی از مطالبات معوقه خود شدند.

تعدادی از کارگران آبدار استان کهکیلویه و بویراحمد در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: بابت مطالبات مزدی شش ماه طلبکاریم و باتوجه به مخارج سنگین سال نو از کارفرما می‌خواهیم بدهی خود را پرداخت کند.

به گفته آن‌ها؛ هم اکنون، نزدیک به ۲۵۰ کارگر آبدار به صورت قراردادی مشغول کارند که در روزهای پایانی سال نگران تامین نیازهای خانواده‌های خود برای نوروز هستند.

براساس گفته این کارگران؛ به صورت مشخص حجم معوقات مزدی کارگران «آبدار» حدود ۶  ماه برآورد می‌شود که پرداخت آن از حدود شهریور ماه به تاخیر افتاده و تاخیر در پرداخت عیدی‌ها در این روزهای پایان سال هم به نگرانی دامن زده است.

کارگران «آبدار» با بیان اینکه آبفای کهکیلویه وبویر احمد به عنوان کارفرما دچار کمبود منابع مالی است و نبود درآمد کافی و وجود مطالبات موجب شده تا مدیریت نتواند دستمزد کارگران و کارکنان شاغل خود را بپردازد، در ادامه افزودند: کارگران علارغم اینکه به دلیل دریافت نکردن چندین ماه دستمزد دچار مشکلات معیشتی هستند اما همچنان به فعالیت روزانه خود در بخش‌ها و شهرستان‌های دیشموک، بهمئی، گچساران باشت، پاتاوه و یاسوج ادامه می‌دهند.

به گفته آن‌ها؛ اگر مدیریت راهکاری برای پرداخت بدهی‌های خود به کارگران پیدا نکند همه کارگران برای تامین هزینه‌های سال نو دچار مشکل خواهند شد.

کارگران در ادامه تصریح کردند: تعویق در پرداخت مطالبات حقوقی کارگران آبدار در حالی ادامه‌دار شده که پیش از این مدیریت آبفای استان وعده اصلاح وضعیت و پرداخت مطالبات کارگران را داده بود که تا این لحظه عملی نشده است.

آبفا معوقات مزدی 7 ماهه کارگران آبدار کهکیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر