کد خبر: 1049981 A

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: همزمان با این عید سعید مبعث، طرح حمایت مالی سازمان تامین اجتماعی از تمامی بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران در 3 محور اساسی آغاز و تحولی عظیمی در سازمان تامین اجتماعی رقم می خورد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی محمدی اظهار داشت: در راستای بهره‌گیری از مزایای استقرار نسخه الکترونیک و تحقق اصلی‌ترین راهبردهای سازمان در ارائه خدمات تامین سلامت برای کاهش هزینه درمان ۴۶ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش و ایجاد رضایتمندی خدمت‌گیرندگان از طریق توسعه پوشش و ارتقاء کیفیت خدمات درمانی، صیانت از کرامت و حفاظت ازشان مستمری‌بگیران و بیمه‌شدگان در مواجهه با هزینه‌های درمانی و همچنین توزیع عادلانه منابع، تسهیل و عدالت در دسترسی بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر به خدمات مورد نیاز، از ۲۱ اسفندماه طرح حمایت مالی سازمان از کلیه بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران آغاز می‌شود. 

مدیر درمان تامین اجتماعی زنجان با اشاره به رایگان بودن کلیه خدمات در بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی برای بیمه شدگان اجباری گفت: خدمات بستری (فرانشیز صفر) درمان کل بیمه‌شدگان سازمان در بیمارستان‌های دولتی کلیه شهرستان‌های استان که این سازمان فاقد بیمارستان ملکی در آن‌هاست رایگان خواهد بود. 

محمدی پیرامون محور دوم این حمایت‌ها در راستای طرح تکریم سالمندان تصریح کرد: بیمه‌شدگان ۶۵ساله و بالاتر در کلیه بیمارستان‌های دولتی سراسر استان و کشور رایگان و بدون فرانشیز خواهد بود. 

وی به تشریح محور سوم این حمایت‌ها پرداخت و افزود: محاسبه و پرداخت کل هزینه تجهیزات پزشکی مورد استفاده جهت بیماران در بخش بستری کلیه بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی براساس فاکتور ارائه شده مطابق بهای مندرج در سامانه IMED در چارچوب ضوابط مربوطه انجام خواهد شد. 

محمدی به‌عدم صدور دفتچه‌های درمانی نیز اشاره و تاکید کرد: اگر بیمار بیمه شده‌ای به هر مرکز درمانی مراجعه کرد و در مورد ارائه خدمات بدون دفترچه با مشکلی مواجه شد بلافاصله مراتب را به سامانه تلفن گویای ۱۴۲۰ و انتخاب گزینه ۲ اطلاع دهد تا سریعاٌ مورد رسیدگی قرار گیرد.

بازنشستگان بیمه‌شدگان عید سعید مبعث ۲۱ اسفندماه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر