کد خبر: 1049220 A

منابع خبری در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه اراک از اعتراض کارگران این واحد در مخالفت با عملکرد بخش خصوصی و مشخص شدن وضعیت مطالبات معوقه خود خبر می‌دهند.

منابع کارگری در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن در تماس با خبرنگار ایلنا، گفتند: روز یکشنبه (۱۸ اسفند ماه) شماری از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن اراک در انتقاد از عملکرد بخش خصوصی و مشخص شدن وضعیت مطالبات معوقه خود دست به اعتراض صنفی زدند.

به گفته کارگران، دلیل برپایی این تجمع اعتراضی که موجب شده کارگران در محل کار خود حاضر شوند اما کار نکنند چندین ماه معوقات مزدی وبیمه به همراه عیدی است.

این کارگران در تشریح وضعیت پرداخت حقوق خود گفتند: حدود ۱۸۰ نفر هستیم که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «جوشن گستر» با سوابق ۱۰ تا ۱۵ساله در نواحی ریلی نورآباد شازند و مشک‌آباد مشغول کار هستیم. طی سالهای گذشته هر ماه حقوق‌مان با تاخیر دو تا سه ماهه پرداخت شده و در حال حاضر نیز سه ماه مطالبات مزدی‌مان به تاخیر افتاده است. پرداخت برخی مزایای قانونی همانند حق بیمه و عرفی همانند بن ماه مبارک رمضان و لباس و کفش کار نیز در این مدت با مشکل روبرو بوده است.

کارگران ابنیه فنی اراک با بیان اینکه در آستانه سال نو قرار داریم و پیمانکار قرار نیست مطالباتمان را پرداخت کند، افزودند: انگار نه برای پیمانکار و نه برای کارفرمای اصلی مهم نیست که کارگران پیمانکاری چگونه می‌توانند با شرایط فعلی پرداخت حقوق به استقبال نوروز بروند.

این گروه از کارگران در ادامه تاکید کردند: ما کارگران ابنیه فنی اراک خواستار آن هستیم که با حذف پیمانکار، تحت قرارداد مستقیم و نظارت دولت کار کنیم تا امنیت شغلی و مزدی داشته باشیم.

این کارگران که در خطوط ریلی راه‌آهن ناحیه اراک به عنوان نگهدارنده و تعمیرات مشغول کارند، اظهار داشتند: چند سالی هست که وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات مزدی مشخصی نداریم.

کارگران ابنیه فنی اراک کاگران نور آباد وشازند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر