کد خبر: 1049185 A

آیت الله فلاحتی:

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با دبیر اجرایی خانه کارگر این استان و رئیس هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار آن دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل‌های کارگری استان با تاکید براینکه مسئولان باید دغدغه جامعه کارگری را بشنوند، اظهار کرد: شنیدن حرف‌های جامعه کارگری حسن و ارزشمند است. 

وی به مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی در راستای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و افزود: مطالبات جامعه کارگری سبب تصویب مصوبه اخیر در راستای حمایت از این قشر شده است. 

امام جمعه رشت با بیان اینکه مسئولان نباید به جامعه کارگری وعده بی‌جا دهند، تصریح کرد: بخش اعظم زندگی مردم در گرو تلاش‌های جامعه کارگری است و تاکنون آنگونه که باید حق کارگر ادا نشده است. 

آیت الله فلاحتی، گرانی را از معضلات جامعه به ویژه قشر کم درآمد دانست و بیان کرد: کارگران با دریافت حداقل حقوق در معیشت خود با مشکل مواجه هستند. 

وی با اشاره به اینکه گاهی مواقع ضعف مدیریت بعضی مدیران از عوامل گرانی است، بیان کرد: بی‌توجهی و غفلت بعضی مدیران سبب ایجاد گرانی در جامعه شده است. 

نماینده ولی فقیه در گیلان، تبعیض در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را غیر قابل قبول خواند و گفت: رعایت عدالت در همسان حقوق بازنشستگان حائز اهمیت است. 

آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه منزلت جامعه کارگری در تمام عرصه‌ها باید حفظ شود، خاطرنشان کرد: سختی کار کارگران به ویژه کارگران ساختمانی باید لحاظ شود. 

وی، خواستار شنیدن حرف جامعه کارگری توسط مسئولان و برنامه‌ریزان شد و اظهار کرد: مدیرانی که می‌خواهند برای جامعه کارگری تصمیم بگیرند باید از تشکل‌های کارگری نظرخواهی کنند. 

امام جمعه رشت با بیان اینکه تشکل‌های کارگری زبان گویای جامعه کارگری هستند، تصریح کرد: از همه مسئولان استان می‌خواهم در برنامه ریزی‌ها از تشکل‌های کارگری استمداد بطلبند زیرا این قشر نقاط ضعف و ابهام را می‌دانند. 

آیت الله فلاحتی، توجه به شایسته سالاری را مهم عنوان کرد و یادآور شد: زدوبندهای سیاسی در نظام مدیریتی شایسته سالار جایگاهی ندارد. 

وی با اشاره به اینکه قدردانی از تلاش کارگران ارزش است، بیان کرد: نظام اسلامی خود را مدیون تلاش کارگران می‌داند. 

۷۰ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی گیلان حداقل بگیر هستند

دبیر اجرایی خانه کارگر گیلان نیز در دیدار مذکور به خانواده ۵۶۰ هزار نفری جامعه کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۴۳ هزار نفر بازنشسته تامین اجتماعی در گیلان داریم و ۷۰ درصد آن‌ها حداقل بگیر هستند. 

حسن ایزدی، ۴۹ درصد جمعیت گیلان را از جامعه کارگری و تامین اجتماعی دانست و افزود: امنیت شغلی، وضعیت معیشتی و درمان از دغدغه‌های جامعه کارگری است. 

عدالت در تعیین دستمزد خواسته جامعه کارگری

غلامرضا خوالگر رئیس هیئت مدیره کانون شوراهای کار گیلان نیز در دیدار مذکور با بیان اینکه جامعه کاری عزت و منزلت می‌خواهد، اظهار کرد: رفع تبعیض، برقراری عدالت در تعیین دستمزد و تعیین تکلیف وضعیت کارگران شرکت‌های خدماتی از خواسته‌های جامعه کارگری است.

 

 

 

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان آیت الله رسول فلاحتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر