کد خبر: 1049160 A

شریعتمداری:

با حضور رییس جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۲۴۰۰ مرکز خدمات بهزیستی «+ زندگی» در سراسر کشور افتتاح شد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرحی که امروز افتتاح می‌شود پروژه اجتماعی مهم دولت تدبیر و امید با عنوان بهزیستی در محلات یا مراکز مثبت زندگی است که سازمان بهزیستی را به محلات برده است. 

وی افزود: خدمات سازمان بهزیستی در عرصه‌های گوناگون حداکثر در ۳۰۰ نقطه کشور ارائه می‌شد که امروز با افتتاح پروژه مثبت زندگی، ۲ هزار و ۴۹۲ مرکز ارائه خدمات به وسیله ۱۱ هزار مددکار، جامعه شناس، روانشناس و متخصص در سراسر کشور که متخصصین بومی، آموزش دیده و آشنا به زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مناطق خدمات ارائه می‌کنند. 

شریعتمداری، این افتتاح را رویدادی مهم در عرصه اجتماعی دانست و تصریح کرد: امروز، همکارانم موفق شدند تا دانش عظیم سازمان بهزیستی را در مراکز خدمات مثبت زندگی برای کمک به هم نوعان و ارتقای سطح خدمات در جامعه به کار گیرند و به عنوان بازوان تخصصی سازمان در جامعه فعال باشند. 

وی سرمایه مردمی این طرح را ۶ هزار میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: آزمون سراسری برگزار و در قالب آن، ۱۱ هزار جوان با دو هزار موسس در این مجموعه مشغول به کار شده اند. 

شریعتمداری با بیان اینکه در مرحله آزمایشی ۲.۵ میلیون بازدید خانه به خانه انجام شده است، گفت: این بازدیدها در ۲ ماه آینده به ۵ میلیون بازدید می‌رسد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با این طرح، ماشین تولید فقر و محرومیت را در جامعه دنبال و با غربال گری، آموزش و… پیشگیری را در جامعه محقق می‌سازیم تا از آسیب‌های اجتماعی نیز جلوگیری شود. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: این مراکز به لحاظ اقتصادی ۲۱ میلیون سفر را کاهش داده و یک فعالیت پرافتخار اجتماعی را سامان می‌دهد.

بهزیستی محمد شریعتمداری‌ بازدید خانه به خانه مرکز مثبت زندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر