کد خبر: 1048974 A

طرح انتقال احداث کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز به دلیل مشکلات زیست محیطی روز گذشته توسط بخش خصوصی با اشتغال یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در استان فارس اعلام کردند: بعد از سال‌ها انتظار روز گذشته مراسم کلنگ زنی طرح انتقال کارخانه روغن نرگس شیراز که پیش از این به دلیل مشکلات زیست محیطی فعالیت آن تا حدزیادی متوقف شده و کارگران زیادی در آن بیکار شده بودند، با حضور مسئولان کشوری و استانی انجام شد.

او افزود: ظرفیت سالیانه تولیدات این کارخانه در طرح جدید ۱۸۰ هزار تن در سال است و این واحد جدید باظرفیت  اشتغال حدود هزار کارگر به صورت مستقیم و غیر مستقیم تولیدات خود را در زمینه انواع روغن مایع آفتابگردان، سرخ کردنی، روغن نیمه جامد تصفیه شده آفتابگردان، مارگارین مایع و کره کاکائو ویژه صنوف و... ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه واحد قدیمی روغن نرگس بدهی‌های زیادی به نهادهای دولتی و خصوصی دارد که قرار شده با مساعدت مسئولان به مرور این مطالبات پرداخت شوند، افزود: این کارخانه با حدود ۶۰۰ کارگر، یکی از فعال‌ترین کارخانه‌های کشور بود که به مرور کارگران آن بازنشسته شده‌اند و تنها ۱۷۳ نفر در این کارخانه مشغول به کارند.

اشتغال بخش خصوصی زیست محیطی مشکلات روغن نباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر