کد خبر: 1048356 A

شماری از کارگران فضای سبز شهرداری خرم آباد از احتمال واگذاری بخشی از فعالیت این واحد به یک تعاونی وابسته به سازمان زندانهای این شهر ابزار نگرانی کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران پیمانکاری فضای سبز شهرداری خرم آباد در انتقاد به واگذاری مسئولیت بخش فضای سبز به تعاونی وابسته به سازمان زندانها تصریح کردند: اخیراً شایعاتی مبنی بر برنده شدن یکی از تعاونی‌های وابسته به سازمان زندانها در مزایده واگذاری بخش فضای سبزشهرداری خرم اباد قوت گرفته، درنتیجه نگرانیم امنیت شغلی ما در معرض تهدید قرار بگیرد.

این کارگران با بیان اینکه مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر خرم آباد در صورت صحت این موضوع باید به وضعیت شغلی ما کارگران توجه کنند، افزودند: باز شدن پای یک نهاد غیرمرتبط با فعالیت شهرداری، وضعیت امنیت شغلی و معیشتی ما کارگران را بطور جدی آسیب‌پذیر خواهد کرد.

آن‌ها با بیان اینکه از قرار معلوم این تعاونی با هدف حمایت از خانواده‌های زندانیان استان ایجاد شده و قرار است برای فعالیت‌های خود در بخش فضای سبز از خانواده زندانیان و خود زندانیان استفاده کند، افزودند: همین موضوع باعث شده تا کارگرانی که سال‌های زیادی است در قالب پیمانکارهای مختلف در فضای سبز شهر فعالیت می‌کنند از کار بیکار شوند. در حال حاضر پیمانکار فضای سبز شهرداری چندین ماه حقوق معوقه به کارگران بدهکار است بنابراین استفاده از زندانیان در امور نگهداری از فضای سبز هرچند ممکن است از لحاظ اخلاقی و انسانی کار پسندیده‌ای باشد اما تکلیف ما کارگران و وضعیت معیشت خانواده‌های ما چه می‌شود.

کارگران شهرداری خرم آباد با بیان اینکه به هیچ وجه با این موضوع کنار نخواهیم آمد، افزودند: وقتی کسی حامی ما کارگران نیست مخالفت‌مان به جایی نمی‌رسد. در عین حال از مسئولینی در شهرستان گله‌مند هستیم که سکوت اختیار می‌کنند و هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.

کارگران شهرداری خرم آباد تعاونی سازمان زندانها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر