کد خبر: 1048027 A

ادامه انتقادات کارگران لاستیک پارس؛

کارگران لاستیک پارس بعد از چند روز اعتراض از پیشنهادات کارفرما رضایت ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران لاستیک پارس ساوه که چندین روز در اعتراض به وضعیت نابسامان صندوق پس‌انداز شرکت، تجمع اعتراضی ترتیب داده بودند، از عدم حصول توافق رضایت بخش خبر می‌دهند.

این کارگران که تاکید دارند همه مشکلات آنها از سال ۹۷ و خصوصی‌سازی مجتمع آغاز شده می‌گویند: بعد از چندین روز اعتراض، از توافقنامه‌ای در حضور رئیس اداره کار ساوه و رئیس شورای تامین و همچنین اعضای شورای اسلامی کار شرکت رونمایی شد که متاسفانه نتوانست رضایت کارگران را جلب کند.

به گفته آنها، در توافق‌نامه‌ی تنظیمی، تمام تعهدات کارفرما از جمله بازگرداندن پول کارگران به سال ۱۴۰۰ احاله داده شده است؛ حتی اجرای طرح طبقه‌بندی و تنظیم طرح آن نیز به ۱۴۰۰ موکول شده است.

کارگران می‌گویند: ما خواستار کلیدخوردن همه اصلاحات از همین امروز هستیم؛ از جمله عودت سه درصدهایی که سالها به حساب صندوق واریز کرده‌ایم.

از دهه‌ی ۸۰، کارگران کارگران لاستیک پارس براساس اساسنامه‌ی شرکت، عضو صندوق پس‌انداز شدند که در آن هر ماه، هر کارگر سه درصد از حقوق خود را پس‌انداز می‌کرد؛ کارفرما نیز ۵ درصد پرداخت می‌کرد اما کارگران مدعی هستند بعد از خصوصی‌سازی، صندوق فوق‌الذکر دیگر هیچ کاربردی نداشته است چراکه هیچ کدام از کارگران بعد از سال ۹۷، نتوانسته‌اند وام بگیرند.

کارگران لاستیک پارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر