کد خبر: 1047935 A

کارگران شهرداری «کوت سید نعیم» حدود هفت ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند. این کارگران در روز گذشته مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران مجموعه شهرداری کوت سیدنعیم از توابع بخش مرکزی شهرستان دشت آزادگان در استان خوزستان گفتند که حدود ۷ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند و بیمه آن‌ها نیز چندین ماه پرداخت نشده است.

این کارگران از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کردند و گفتند: مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات، در آستانه سال نو مشکلات بسیاری برای خانواده‌های آن‌ها به وجود آورده است.

به گفته یکی از کارگران، علیرغم اینکه مسئولان شهری از وضعیت مطالبات آن‌ها باخبرند اما تا این لحظه در خصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران مجموعه شهرداری کوت سید نعیم اقدامی صورت نگرفته است.

او گفت: آنچه کارگران شهرداری کوت سید نعیم هر ماه به عنوان دستمزد می‌گیرند حداقل‌های مزدی قانون کار است اما این حداقل‌ها کفاف معیشت آن‌ها را نمی‌دهد. از طرفی حقوق کارگران تنها یکبار در سال افزایش پیدا می‌کند و آن یکبار هم به گونه‌ای تعیین می‌شود که با هزینه‌های زندگی و نرخ تورم واقعی همخوانی ندارد.

 

کارگران شهرداری «کوت سید نعیم» 7معوقات مزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر