کد خبر: 1047500 A

هفت کارگر هزاره‌ای در افغانستان به ضرب گلوله کشته شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از رویترز، مقامات محلی در ولایت «ننگرهار» افغانستان از کشته شدن ۷ کارگر به ضرب گلوله خبر دادند. دو شب گذشته، افراد مسلح ناشناس ۷ کارگر یک کارخانه گچ در «ولسوالی سرخ رود» را کشتند. این واقعه در حدود ۲۰ کیلومتری «جلال آباد» در مرکز ولایت ننگرهار در منطقه‌ای هم مرز با پاکستان اتفاق افتاده است؛ در این منطقه هم طالبان و داعش نفوذ و حضور پررنگی دارند. 

«جمعه گل همت» فرمانده پلیس ننگرهار خبر از دستگیری ۴ مضنون خبر داده است. وی قربانیان را از قوم هزاره افغانستان معرفی کرد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های افغانستان، تمامی قربانیان شهروندان ولایت بامیان بوده‌اند که در کارخانه گچ کار می‌کردند. ارگ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای این کشتار را خونین معرفی کرده است. دولت افغانستان، گروه طالبان را عامل این جنایت می‌داند. 

اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان درباره این حمله گفت: طالبان با تشدید خشونت‌ها یک‌بار دیگر ثابت کرد که اعتقادی به صلح ندارد و هدف او کشتار مردم بی‌گناه است. 

مقامات دولتی این کشور دستور رسیدگی سریع برای شناسایی عاملان را اعلام کرده‌اند و خواهان اجرای اشد مجازات هستند. تصاویری از قربانیان این کشتار خونین در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است؛ قاتلان دست‌های قربانییان را پشت بسته‌اند و با شلیک گلوله به سرشان به زندگی آنان خاتمه داده‌اند. 

تا به این لحظه، هیچ گروهی مسئولیت این کشتار را برعهده نگرفته است.

افغانستان پاکستان خشونت دولت طالبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر