کد خبر: 1046601 A

یک فعال صنفی بازنشستگان کارگری:

سیداحمد حسینی می‌گوید: بازنشستگان سخت و زیان‌آور در انتظار دریافت مابه‌التفاوت در همین اسفند هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته (دوازدهم اسفند) احکام جدید بازنشستگان سخت و زیان‌آور بعد از ماه‌ها انتظار صادر شد. سیداحمد حسینی (نماینده بازنشستگان سخت و زیان‌آور اهوازی) در این رابطه با بیان اینکه بازهم افزایش قابل توجه نیست، می‌گوید: انتظار داریم مابه‌التفاوت چندماه مرداد تا اسفند، قبل از نیمه اسفند پرداخت شود تا لااقل جای خالی عیدی مناسب را پر کند و بازنشستگان بتوانند با آن بخشی از هزینه‌های شب عید خانوار را تامین کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید زودتر از اینها اصلاحات صورت می‌گرفت؛ ادامه می‌دهد: چندماه انتظار کشیدیم و هرطور که می‌توانستیم مطالبه‌گری کردیم؛ حالا لااقل دیگر برای پرداخت مابه‌التفاوت ما را معطل نکنند و هرچه زودتر مطالبات مزدی ما بازنشستگان سخت و زیان‌آور را بپردازند.

حسینی در ادامه به موضوع اجرای دور جدیدی از  متناسب‌سازی ورود می‌کند و می‌گوید: بازنشستگان کارگری انتظار دارند سازمان بخشی دیگر از مطالبات خود را از دولت تا قبل از پایان سال دریافت کند و با آن، دور جدیدی از متناسب‌سازی را در همین اسفند کلید بزند.

وی ادامه می‌دهد: به ما وعده سر خرمن ندهند؛ بهتر است قبل از پایان سال، دور جدید آغاز شود تا با افزایش سالانه مستمری‌ها و مسائل دیگر مغلوط نشود؛ در عین حال، دولت باید بودجه کافی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری در سال آینده اختصاص دهد و امیدوارم نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق، در آخرین مرحله بررسی خود بودجه بند (و) را کاهش ندند.

به گفته وی، بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان باید در سال ۱۴۰۰ به سازمان پرداخت شود تا دومرتبه شاهد تبعیض و افت معیشتی بازنشستگان کارگری به نسبت مستمری بگیران دولتی نباشیم!

همسان‌سازی بازنشستگان سخت و زیان‌آور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر