کد خبر: 1046279 A

جمعی از کارگران پیمانکاری راه‌آهن هرمزگان که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری مشغول کارند، از عدم پرداخت عیدی خود خبر دادند.

کارگران پیمانکاری راه‌آهن هرمزگان در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: عیدی سال جاری ما هنوز پرداخت نشده است. ما همچنین دستمزد مربوط به نیمه دوم آذر و نیمی از دی ماه خود را روز (۵اسفند) با تاخیر دریافت کرده‌ایم.

این کارگران در روزهای پایانی سال نگران تامین نیازهای خانواده‌های خود برای نوروز هستند و گفتند: تاخیر در پرداخت عیدی‌ها نگران‌کننده است. همه کارگران قرارداد مستقیم عیدی کامل خود را با مطالبات سال جاری دریافت کرده‌اند اما ما کارگرانی که تحت مسئولیت پیمانکار مشغول کاریم، هنوز امکان دریافت کامل عیدی نداشته‌ایم.

یکی از کارگران (نماینده شرکت پیمانکاری مرتبط) با تایید عدم پرداختِ عیدی کارگران پیمانکاری گفت: برای پرداخت عیدی کارگران فرصت زیادی باقی نیست و منتظر اقدام پیمانکار هستیم.

او با بیان اینکه همه اسناد مالی کارگران برای پرداخت عیدی از سوی شرکت آماده است، افزود: پرداخت عیدی به کارگران بخش نگهداری به زمان پرداخت صورت وضعیت‌ها بستگی دارد. اگر کارفرمای اصلی قبل از پایان سال این پول را به شرکت پیمانکار پرداخت کند، شرکت نیز بلافاصله عیدی کارگران را پرداخت خواهد کرد.

او در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق کارگران واحد نگهداری نیز گفت: حقوق نیمه دوم دی و حقوق کامل بهمن و اسفند بهمن ماه کارگران هنوز پرداخت نشده و دلیل تاخیر آن کمبود منابع مالی اعلام می‌شود.

کارگران نگهداری راه آهن هرمزگان عیدی وپاداش پایان سال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر