کد خبر: 1045458 A

با هدف افزایش دانش فنی و توسعه منابع انسانی متخصص و ماهر و توانمندسازی کارکنان گروه خودروسازی سایپا تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و گروه خودروسازی سایپا منعقد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و گروه خودروسازی سایپا با شعار «تامین نیروی انسانی ماهر- ارتقای شاغلین- تضمین کیفیت خدمات و رضایت مندی مشتری» ۱۰ اسفند ماه سال جاری، به امضای علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا رسید. 

بنابراین گزارش، از مهم‌ترین موضوعات این تفاهم نامه، برنامه ریزی و اجرای طرح تعیین سطح مهارت نیروهای شاغل گروه سایپا تحت عنوان طرح «سنجش طرح مهارت- تضمین کیفیت مهارت- رضایت مندی مشتری»، برنامه ریزی و اجرای طرح «آموزش سفارش محور-اشتغال مهارت محور» عنوان شده است. 

برنامه ریزی و اجرای طرح آموزشی «نمایندگی‌های مجاز و خدمات پس از فروش سایپایدک- مراکز کارآموزی جوارکارگاهی- آموزش در محیط کارگاهی» و همچنین «کارخانجات تولیدی وابسته به گروه سایپا- مراکز کارآموزی جوار کارگاهی» از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است. 

در این تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور متعهد می‌شود برنامه ریزی و اجرای طرح سنجش مهارت، تضمین کیفیت خدمات و رضایت مندی مشتریان از طریق ارتقای مهارت شاغلین در مراکز کارآموزی جوارکارگاهی را انجام دهد. 

همچنین همکاری در برنامه ریزی و اجرای طرح سنجش سطح مهارت، تضمین کیفیت خدمات و رضایت مندی مشتریان از طریق ارتقای مهارت گروه سایپا در سطح ملی را سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بر عهده دارد. 

از دیگر تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، همکاری در راستای برنامه ریزی و اجرای طرح آموزشی و تسهیل و تسریع صدور مجوزهای مراکز کارآموزی جوارکارگاهی کارخانجات تولیدی وابسته به گروه و نمایندگی‌های مجاز سایپا یدک، مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزش در محیط کار واقعی است. 

همکاری، تسهیل و تخفیف ویژه جهت آموزش‌های مهارتی، فنی و تخصصی همکاران شاغل و بازنشسته طرف دوم در کلیه مراکز آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور بر عهده گروه سایپا است. 

از تعهدات گروه سایپا در این تفاهم نامه می‌توان: به فراهم‌سازی زمینه اشتغال مهارت آموختگان دوره‌های آموزشی بخش خصوصی و دولتی سازمان در نمایندگی‌های سایپا یدک در سراسر کشور از طریق ابلاغ طرح الزام ارائه گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در حرفه‌های مهارتی: تعمیرکار اتومبیل سواری، تعمیرکار برق خودرو، اخلاق حرفه‌ای و مشتری مداری قبل از استخدام و جذب متقاضیان در نمایندگی‌های سایپا یدک با عنوان «طرح آموزش سفارش محور- اشتغال مهارت محور» اشاره کرد. 

ترغیب نمایندگی‌های سایپا یدک در سراسر کشور برای درخواست مجوز جوارکارگاهی و تامین زیرساخت‌های لازم مطابق ضوابط و مقررات سازمان به جهت اخذ مجوز مرکز کارآموزی جوار کارگاهی با عنوان طرح نمایندگی‌های مجاز سایپا یدک-مراکز کارآموزی جوار کارگاهی- آموزش در محیط کار و همکاری، تسهیل‌گری و زمینه‌سازی اجرای آموزش‌های دوگانه (محیط کار-کارگاه آموزشی) در مراکز جوارکارگاهی نمایندگی‌های سایپا در تفاهم نامه مذکور بر عهده گروه سایپا است. 

از دیگر تعهدات گروه خودروسازی سایپا، می‌توان به همکاری در تجهیز و بروزرسانی کارگاه‌های آموزشی و کارگاه‌های سنجش مهارت برای اجرای طرح تعیین سطح مهارت نیروهای شاغل سایپا یدک با استفاده از توانمندی و قابلیت‌های طرفین در مراکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها و مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان با عنوان «طرح سنجش سطح مهارت - تضمین کیفیت خدمات- رضایت مندی مشتری» نام برد. 

این تفاهم نامه از تاریخ امضاء در صورت مطلوبیت عملکرد و تعاملات طرفین به مدت سه سال شمسی اعتبار دارد.

 

اشتغال آموزش سازمان فنی حرفه ای کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر