کد خبر: 1044300 A

منابع خبری ایلنا در چهار محال بختیاری از تعویق ۱۷ ماهه حقوق و حق عیدی پایان سال کارگران آبدار این استان به دلیل کمبود منابع مالی، خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع خبری کارگری در استان چهارمحال بختیاری گفتند: کارگران آبدار استان که در بخش‌های مختلف در نگهداری تاسیسات آبرسانی تحت مسئولیت پیمانکار فعالیت دارند، حدود ۱۷ ماه دستمزد و سایر مزایا را از کارفرمای خود طلبکارند.

به گفته آنان، به غیر از معوقات مزدی، دست کم سه ماه است که حق بیمه کارگران آبدار چهار محال بختیاری به سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است و کارگران نگرانند که در آستانه سال نو، کارفرما بخشی از مطالبات معوقه و عیدی آن‌ها را نپردازد.

کارگران می‌گویند: در حالی به پرداخت معوقات مزدی ما کارگران آبدار بی‌توجهی می‌شود که در شرایط بد اقتصاد فعلی که همه چیز بیش از اندازه گران شده و ما در حال تجربه کردن شرایط بد معیشتی هستیم، مسئولان آبفا با فشارکارگران وعده کرده‌اند یک ماه از طلب مزدی و بیمه‌ای کارگران را در ماه جاری بپردازند.

به گفته کارگران؛ تامین نشدن منابع مالی پیمانکاران باعث شده، کارگران آبدار بعد از ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه کار هنوز وضعیت شغلی، حقوقی و بیمه‌ای مشخصی نداشته باشند.

احمدرضا محمدی (مدیرکل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری) در ارتباط با مطالبات کارگران آبدار گفته است: مطالبات معوقه کارگران شرکت آبفا یک مشکل ۲۰ساله است و مربوط به سال جاری نمی‌شود اما موضوع در چارچوب ایجاد شده به صورت تخصصی در حال پیگیری است.

سوء مدیریت آبداران چهار محال بختیاری 17 ماه حقوق 3ماه حق بیمه کمود منابع مالی آبفای چهار محال بختی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر