کد خبر: 1043603 A

کارگران از مشکلات در مراجعه به مراکز درمانی و سردرگمی خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران ساکن در شهرستانهای دور از پایتخت، از مشکلات در مراجعه به داروخانه‌ها و مراکز درمانی – چه ملکی سازمان و چه در بخشهای غیرملکی- خبر می‌دهند.

از آنجایی که دفترچه‌های بیمه کاغذی دیگر تمدید نمی‌شود و از اول اسفند، مراجعه بدون دفترچه بیمه به مراکز درمانی میسر است، کارگران می‌گویند: هنوز اطلاعات دقیقی در ارتباط با نحوه گرفتن داروهای خود یا مراجعه به مراکز نداریم.

این کارگران یک خواسته مشخص دارند: لااقل قبل از حذف واقعی دفترچه‌های بیمه، از طریق رسانه‌های پرمخاطب یا صداوسیما اطلاع‌رسانی دقیق صورت می‌داند تا بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی بدانند چطور و چگونه باید به مراکز درمانی و داروخانه‌های سراسر کشور مراجعه کنند.

این کارگران با بیان اینکه برخی از ما کارت ملی خود را برای هوشمند شدن به دفاتر پیشخوان تحویل داده‌ایم و دیگر کارت ملی نداریم؛ یک سوال مطرح می‌کنند: آیا با در دست داشتن شناسنامه یا رسید تحویل کارت ملی، می‌توانیم به داروخانه‌ها برویم و داروی خود را به نرخ بیمه تحویل بگیریم؛ آیا با همین مدارک می‌توانیم به مطب‌های خصوصی پرشکان مراجعه کنیم؛ آیا در همه مطب‌ها و مراکز درمانی، مثلاً رادیولوژی‌های خصوصی، اطلاعات بیمه شدگان و دسترسی به سامانه موجود است؟

آن‌ها خواستار روشن شدن بیشتر مساله و اطلاع‌رسانی دقیق‌تر هستند و می‌گویند: حذف دفترچه‌های بیمه نباید باعث سردرگمی بیمه شدگان شده یا خدای ناکرده موجب شود که سطح خدمات درمانی ارائه شده، تنزل یابد.

حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر