کد خبر: 1043073 A

تفاهم نامه همکاری آموزشی در راستای توسعه رویکرد سفارش محور، سازمان آموزش آموزش فنی وحرفه‌ای کشور و مرکز آموزش تحقیقات صنعتی ایران تفاهم نامه همکاری آموزشی منعقد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تفاهم نامه مذکور به امضای علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان و سعید نبوی، مدیر عامل مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران، با هدف همکاری نظام‌مند و مستمر بین دو طرف و توسعه کمی و کیفی خدمات آموزشی و مهارتی برای ارتقای سطح توانمندی شاغلین، صیانت از نیروی انسانی و فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار مطابق با استانداردها و همچنین ارزشیابی آنان، رسید. 

 ایجاد زمینه‌های لازم برای مشارکت بنگاه‌های اقتصادی سهامدار مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران در طرح آموزش سفارش محور و اشتغال مهارت محور را از دیگر موضوعات مهم تفاهم نامه مذکور است. طراحی و تدوین پروژه‌های سنجش صلاحیت حرفه‌ای و شغلی مربیان بخش دولتی و غیر دولتی از دیگر موضوعات تفاهم نامه بین دو دستگاه است. 

این گزارش در خصوص تعهدات مشترک دو دستگاه در این تفاهم نامه می‌افزاید: همکاری در ایجاد فضای مناسب تبلیغاتی برای توسعه و تقویت فرهنگ آموزش و بهبود مهارت با استفاده از مکانیزم‌های مختلف اجرایی، همکاری در اجرای طرح مدیریت مشارکتی مراکز ثابت دولتی در بخش نیازسنجی، برنامه ریزی اجرا و ارزشیابی و فراهم‌سازی زمینه‌های لازم برای توسعه کمی و کیفی مراکز جوار و بین کارگاهی است. 

از دیگر زمینه‌های مشترک همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران می‌توان به همکاری در تشکیل کارگروه آموزش مهارتی با عضویت نمایندگان دو طرف در حوزه‌های آموزش، پژوهش، سنجش در سطح ستاد و استان، ظرفیت‌سازی و ایجاد تعامل بین دستگاهی با استفاده از قانون آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی، آسیب‌شناسی فرآیندهای اجرای برنامه‌های مهارت افزایی و سنجش مهارت، تدبیر راهکارهای بهینه و پیگیری رفع چالش‌ها و همکاری در تدوین سند راهبردی مهارت استان‌ها اشاره کرد. 

همچنین کارگروه سیاست‌گذاری ملی با عضویت نمایندگان طرفین و به ریاست مدیرکل دفتر آموزشگاه‌های آزاد و مشارکت مردمی سازمان و دبیر معرفی شده از مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران تشکیل و نسبت به تهیه دستورالعمل اجرایی همکاری اقدام می‌شود. 

محل استقرار دبیرخانه، معاونت صنایع و مشارکت‌های دفتر آموزشگاه‌های آزاد و مشارکت مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خواهد بود. مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد سه سال است.

انتهای پیام/
ایران فنی و حرفه ای قانون نیروی انسانی آموزش مهارتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر