کد خبر: 1042944 A

دبیرکل خانه کارگر:

​دبیر کل خانه کارگر گفت: «ماسک» تاثیرگذارترین مستند درباره ویروس کرونا است.

به گزارش ایلنا، ماسک به کارگردانی و نویسندگی محمد دیندار از شبکه مستند روی آنتن رفت.

علیرضا محجوب درباره این مستند توضیح داد: در یک سال گذشته، بیش از سیصد گزارش و مستند تلویزیونی درباره کرونا از صدا و سیما پخش شده است که در این میان، مستند ماسک نسبت به آثار نمایشی دیگر، جامع تر، هنرمندانه‌تر است. 

وی ادامه داد: به عنوان مخاطب مستند تلویزیونی باید بگویم، تلفیق هنرمندانه ساختار و مضمون سبب ماندگاری آثار نمایشی محمد دیندار شده است. این مستندساز مثل شکارچی عمل می‌کند یعنی لحظه‌های تکرارنشدنی را شکار و در کارهای خود ثبت می‌کند. انتخاب و چیدمان مصاحبه‌شوندگان با دقت بالایی انجام شده و بارمعنایی و تحقیقی فیلم را صدچندان کرده است. 

دبیرکل خانه کارگر با اشاره به حضور خود در مراسم رونمایی از پوستر این فیلم اظهار داشت: این آیین به خوبی برگزار شد. پس از دیدن فیلم، اگر فرصت نوشتن را در اختیار من قرار می‌دادند، عبارت «مستند ماسک، مستندی ملی، هنرمندانه و فاخر» را روی پوستر فیلم می‌نوشتم. 

محجوب نگاه فراگیر و فراجناحی دیندار و احاطه او به مباحث تحقیقاتی و پژوهشی و پرداخت هنرمندانه جزئیات را از عوامل موفقیت این کارگردان دانست. 

دبیرکل خانه کارگر با اشاره به مستند «مهار اژدها»، یکی دیگر از آثار این کارگردان، گفت: من فرصت تماشای این مستند را داشته‌ام و درباره این فیلم نیز صحبت کرده‌ام. این مستند آنچنان جذاب و حاوی اطلاعات ارزشمند است. این اثر به قدری جذاب است که چندین بار آن را دیدم. مهاراژدها، کامل ترین، تکان دهنده‌ترین و هنرمندانه‌ترین مستندی است که در ارتباط با بلای واردات ساخته شده است. مباحث سنگین مستند در قالبی هنرمندانه و جذاب برای مخاطبان عام و خاص ساخته شده است که از سختکوشی این هنرمند حکایت می‌کند.

ماسک مصاحبه واردات ویروس رونمایی از پوستر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر