کد خبر: 1042910 A

پرداخت حقوق کارگران خدماتی شهرداری «طبس» در استان خراسان جنوبی سه ماه به تاخیر افتاده است.

منابع کارگری در شهرداری طبس به خبرنگار ایلنا گفتند: کارگران خدماتی شاغل در شهرداری طبس واقع در استان خراسان جنوبی از آذر ماه سال جاری مطالبات معوقه طلبکارند.

این کارگران که به صورت قراردادی تحت مسئولیت پیمانکار در بخش خدماتی شهرداری طبس مشغول کار هستند، اظهار داشتند: کارفرما بعد از گذشت سه ماه، روز گذشته مبلغی کمی از حقوق آذر ماه را به صورت علی‌الحساب به حساب کارگران واریز کرده است.

آنها مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مطالبات خود را کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی در شهرداری عنوان کرده و گفتند: جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی، در مورد پرداخت حق بیمه نیز به تامین اجتماعی نیز مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.

این کارگران گفتند: در منطقه‌ای محروم و با شرایط سخت، مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستیم؛ اما دولت و مسئولان هیچ فکری به حال ما نمی‌کنند.

به گفته این کارگران، مسئولان شهری طبس ماه‌هاست که می‌گویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم.

غلامحسین طاهری (عضو شورای اسلامی شهر طبس) به رسانه‌های محلی شهرستان طبس در مورد کمبود بودجه در شهرداری گفت: منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های شهرداری نداریم و طبس با دارا بودن منابع متعدد معدنی عایدی ناچیزی از این منابع دریافت می‌کند.

به گفته وی، منابع مالی شهرداری که از طرق کمیته برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان تامین می‌شود، کاهش پیدا کرده است. در عین حال انجام برخی پروژه‌های شهرداری به صورت نمایشی است و منابع زیادی را به خود اختصاص داده‌اند این در حالیست که انحام این پروژه‌ها درست نبوده و اولویت پرداخت حقوق کارگران بوده است.

او گفت: همچنین بخش زیادی از مشکلات شهرداری طبس مربوط به نیروهای مازاد می‌شود که توسط برخی شهرداران و اعضای سابق شورای شهر به شهرداری معرفی و به کار گرفته شده‌اند.

شورای شهر طبس کارگر شهرداری معوقات سه ماهه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر