کد خبر: 1042131 A

سفیر ایتالیا و رئیس اتاق تعاون ایران به منظور گسترش تعاملات اقتصادی دو کشور در بخش تعاون با توجه به ظرفیت‌های همکاری با سازمان مرکزی تعاونی‌های ایتالیا (لگاکوپ) دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق تعاون ایران، جوزپه پرونه سفیر ایتالیا با بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در راستای رشد و گسترش تعاملات اقتصادی در بخش تعاون دیدار کردند. 

بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران ضمن خیرمقدم به سفیر ایتالیا با معرفی توانمندی‌های بخش تعاون در ایران گفت: تعاون در کشور ایران قدمت بالایی دارد و ما می‌توانیم در بخش‌های مختلف اقتصادی نظیر کشاورزی و محصولات کشاورزی، صنعت، پتروشیمی، صنایع دستی، ساختمان‌سازی و… همکاری داشته باشیم. 

عبداللهی با اشاره به علاقمندی اتاق تعاون ایران در راستای گسترش همکاری با تعاونی‌های ایتالیا (لگاکوپ) بیان داشت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است که تفاهم نامه‌ای با هدف گسترش همکاری‌های بیشتر میان لگاکوپ و اتاق تعاون ایران، منعقد شود. 

رئیس اتاق تعاون ایران در بخش دیگری از این نشست با اشاره به شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: در شرایط پاندمی، از ظرفیت‌های مجازی برای ارتباط با تعاونی‌های ایتالیا استفاده می‌شود و بعد از آن پذیرش و اعزام هیات‌های تجاری در دستور کار قرار می‌گیرد. 

در این نشست مقرر شد که رایزن بازرگانی سفارت ایتالیا و مدیرامور بین الملل اتاق تعاون ایران برگزاری وبینارهایی برای گسترش تعاملات تعاونی‌های ایران و ایتالیا را برنامه ریزی کنند. 

گفتنی است، در این نشست، روسای کمیسیون‌های بانوان، صنعت و معدن، بهبود مستمر فضای کسب و کار، صنایع دستی، فرش دستباف و گردشگری و نماینده کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران، حضور داشتند و در حوزه‌های صنعت، فرش دستباف، صنایع دستی، کشاورزی و بانوان مباحثی مطرح و توانمندی‌های این حوزه‌ها معرفی شد.

ایتالیا ایران تعاونی اتاق تعاون لگاکوپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر