کد خبر: 1041408 A

کارگزاری‌ها و شعب سازمان تامین اجتماعی از امروز شنبه (۲ اسفند ماه) طبق قرار قبلی امکان تعویض و صدور دفترچه‌های درمانی را ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، باتوجه به اعلام قبلی سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر توقف صدور و تعویض دفترچه‌های درمانی، از امروز شنبه (دوم اسفند ماه) فعالیت همه شعب و کارگزاری‌ها برای صدور دفترچه‌های کاغذی متوقف شده است.

از قرار معلوم با توقف صدور دفترچه‌های کاغذی، بیمه‌شدگان تامین اجتماعی می‌توانند تا آخرین برگ از دفترچه‌هایی در اختیار خود به مراکز خدمات درمانی مراجعه کنند ولی پس از آن دیگر نیازی به تعویض و دریافت دفترچه ندارند و با سیستم جدید (کارت ملی) شناسایی خواهند شد.

بیمه‌شدگانی که برگه‌های دفترچه آن‌ها به پایان می‌رسد، می‌توانند در مراجعه به پزشکان و مراکز درمانی کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه‌های بیمه را ارائه داده و از خدمات درمانی مورد نیاز با پوشش تأمین اجتماعی استفاده کنند.

پزشکان، داروخانه‌ها و تمامی مراکز درمانی و پاراکلینیکی می‌توانند از طریق کدهای دستوری USSD، پیامک و سامانه‌های اینترنتی اعلام شده، بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی را شناسایی و خدمات مورد نیاز را ارائه دهند.

پوشش تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی مراکز درمانی کارت ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر