کد خبر: 1041274 A

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی گفت: هیچ تماسی و مراجعه‌ای از سوی کانون‌های بازنشستگی و شعب این سازمان در خصوص ارائه کارت هوشمند سلامت، بیمه تکمیلی، کارت طلایی و امثال آن‌ها به بازنشستگان و بیمه شدگان انجام نمی‌شود و در صورت مواجه با این پدیده بازنشستگان عزیز بدانند قطعا کلاهبرداری است.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی اصغر بیات افزود: اخیرا برخی شرکتهای سودجو با بازنشستگان تماس می‌گیرند و به آن‌ها می‌گویند مبالغی باید برای ما واریز کنید تا در قبال آن کارت هوشمند سلامت به شما تحویل دهیم یا تخفیفات استفاده مراکز درمانی برای شما قائل شویم و آن‌ها را تهدید می‌کنند که اگر درخواست آن‌ها را قبول نکنند حقوق مستمری آن‌ها قطع می‌شود یا نمی‌توانید از خدمات سازمان تامین اجتماعی استفاده کنید. 

وی با بیان اینکه این شرکت‌ها به هیچ وجه مورد تایید سازمان تامین اجتماعی نیستند و بازنشستگان فریب سوء استفاده کنندگان را نخورند، گفت: بازنشستگان و مستمری بگیران عزیز به این تماس‌ها اعتماد نکنند و با ۱۴۲۰ مرکز ارتباطات سازمان تامین اجتماعی تماس بگیرند و این موضوع را گزارش دهند تا مسئولان به آن رسیدگی کنند. 

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی تاکید کرد: از اول اسفند دفترچه جدید چاپ نمی‌شود و دفترچه‌های قدیمی هنوز معتبر است اگر در این مورد نیز تماس گرفتند آگاه باشید شیادی است. در صورتی که دفترچه بازنشستگان دیگر برگ نداشته باشد با شناسنامه یا کارت ملی می‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند و نیاز به هیچ کارت دیگری نیست. 

بیات گفت: بیمه‌شدگان و بازنشستگان محترم اخبار سازمان تامین اجتماعی را فقط از پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www. tamin. ir، مرکز ارتباطات مردمی این سازمان با شماره تماس ۱۴۲۰ و یا نشریات سازمانی، رسانه‌ها و نشریات کثیرالانتشار پیگیری کنند.

کلاهبرداری کارت طلایی علی اصغر بیات کلاهبرداری از بازنشستگان کارت هوشمند سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر