کد خبر: 1040967 A

کارگران مجتمع تجاری اروند (کنزالمال) می‌گویند: توقع کارگران این مجتمع تجاری از مسئولان منطقه آزاد اروند اروند در پایان سال جاری این است که به مطالبات انباشته این قشر توجه کنند.

تعدادی از کارگران مجتمع تجاری (کنزالمال) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با توقعات کارگران این مجتمع تجاری بزرگ از مسئولان منطقه ویژه اروند در سال جاری گفتند: حدود ۴۰ کارگر حافظ امنیت مجتمع تجاری اروند یا (کنزالمال) هستند بنابراین چگونه کارگران حراست می‌توانند با داشتن مشکلات صنفی فراوان، امنیت این مجتمع بزرگ را با حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ واحد صنفی تامین کنند؟

آن‌ها با بیان اینکه از چند روز پیش بنا بر اعلام فرمانداری ویژه خرمشهر، مجتمع تجاری (کنزالمال) به دلیل‌ عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با شیوع ویروس کرونا موقتا تعطیل شده و در صورت وقوع هر مشکل و حادثه‌ای مسئولیت آن برعهده کارگران حراست است، ادامه دادند: ماه‌هاست منتظر پرداخت سه تا چهار ماه مطالبات معوقه خود هستیم. شرایط اقتصادی سخت است و این تأخیر در پرداخت حقوق‌ها بیشتر ما را تحت فشار روحی و جسمی قرار می‌دهد.

آن‌ها افزودند: ریشه اصلی مشکلات ما کارگران حضور پیمانکاران تامین نیروی انسانی است که با نظارت شرکت توسعه تعاون منطقه آزاد تجاری اروند فعالیت می‌کنند. سال‌ها تجربه حضور پیمانکاران در این مجموعه نشان داده که مدیران پیمانکاری نه تنها تاثیری بر فرآیند تولید و کار ندارند بلکه در عمل به تهدیدی درمقابل امنیت شغلی کارگران تبدیل شده‌اند.

کارگران با اشاره به اینکه ما خواستار حذف شرکت‌های پیمانکاری در مجموعه کنزالمال هستیم، در ادامه افزودند: سالهاست این موضوع را پیگیری می‌کنیم اما متاسفانه مسئولان منطقه آزاد اروند با بی‌توجهی به مطالبات قانونی ما هنوز هیچ تصمیم جدی برای حذف پیمانکار و تغییر نوع قرارداد کارگران نگرفته‌اند و این موضوع هر روز نگرانی کارگران را بیشتر کرده است.

همچنین کارگران درباره سایر مطالبات صنفی خود تصریح کردند: رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی، پرداخت برخی مزایای قانونی و عرفی بخش دیگری از مطالبات کارگران کنزالمال است که هنوز به صورت کامل انجام نشده و این مسئله امروز باعث ایجاد گرفتاری‌هایی برای کارگران شده است.

آن‌ها با تاکید بر اینکه کارگران حراست مجتمع تجاری اروند بعد از سال‌ها کار از ادامه کار با پیمانکاران خسته شده‌اند، در ادامه خواستار رسیدگی به مشکلات و پیگیری مطالبات بر زمین مانده خود از مسئولان شدند.

این کارگران همچنین با انتقاد از اجرا نشدن قانون کار برای کارگران این واحد تجاری در پایان گفتند: سالهاست که کارگران بخش حراست مجتمع کنزالمال پیگیر وضعیت شغلی و مزدی خود هستند اما هیچ مسئولی پاسخی به ما نداده است.

کارگران کنزالمال معوقات مزدی وبیمهای منطقه ازاد اروند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر