کد خبر: 1040058 A

با حضور دبیر اجرایی خانه کارگر استان آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین شهرستانی و فعالان کارگری، دفتر نمایندگی خانه کارگر شبستر در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، در این آیین که روز گذشته با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان شهرستان شبستر به ویژه کارگران و فعالان کارگری این شهرستان برگزار شد، دبیر خانه کارگر تشکیلات استان آذربایجان شرقی با اشاره به نقش کارگران به عنوان بازوی جهش تولید و نیروی مولد جامعه گفت: کارگران یکی از مهمترین طبقات اجتماعی و اقتصادی کشور به‌شمار می‌روند که مستحق توجه بیشتر هستند.

صادق زاده آغاز توسعه دفاتر خانه کارگر را در راستای اتحاد و یکپارچگی نیروی انسانی در یک مجموعه واحد و گسترش فرهنگ کار سالم عنوان کرد و گفت: هدف از راه‌اندازی دفتر خانه کارگر شبستر عضوگیری و ارائه خدمات رایگان به کارگران و خانواده‌هایشان است.

وی با بیان اینکه کارگران ابزار توسعه در هر کشور هستند که چرخ سازندگی و اقتصاد را با دستان توانای خود به حرکت درمی‌آورند، افزود: صیانت از حقوق کارگران و رفع مشکلات این صنف اولویت خانه کارگر است چرا که تا کنون از این قشر به معنای واقعی کلمه حمایت نشده و این افراد مظلوم واقع شده اند.

وی افزود: برای اینکه کارگر مورد حمایت کارفرمای خودقرار گیرند، باید مهارت کافی داشته باشند. اگر کارگر ی مهارت نداشته باشد مورد حمایت نیست وشغل خودرا از دست خواهد داد.

کریم صادقزاده از آموزش رایگان کارگران در سطح استان خبر داد و بیان کرد: آموزش کارگران به صورت رایگان صورت گرفته و آموزشی که توسط خانه کارگر انجام می‌گیرد در توانمندسازی کارگران تاثیرگذار بوده است.

کریم صادقزاده، تکریم و احترام به بازنشستگان را قدردانی از بزرگان جامعه دانسته و افزود: سپاس از پیشکسوتان جامعه در مکتب انسان ساز اسلام و قرآن و ائمه اطهار(ع) مورد تأکید قرار گرفته است.

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز، با قدردانی از تلاش ادارات تأمین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حل و فصل مشکلات قشر کارگری تصریح کرد: امیدواریم با گشایش شعبه دفتر عضوگیری امور اعضاء و آموزش خانه کارگر در شهرستان شبستر شاهد رفع مشکلات کارگران و بازنشستگان در این منطقه باشیم.

خانه کارگر کریم صادق زاده کار کودک خانه کارگر شبستر افتتاح شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر