کد خبر: 1038658 A

خودداری کارفرمای شرکت تهران جنوب از تمدید قرارداد کار تعدادی از کارگران قراردادی باعث اعتراض کارگران باقیمانده این واحد صنعتی شد.

منابع کارگری در استان خوزستان به خبرنگار ایلنا گفتند: کارگران شرکت تهران جنوب، فعال در پروژه بندر مجیدیه ماهشهر روز گذشته (۲۵ بهمن ماه) در اعتراض به اخراج گروهیِ از همکارانشان توسط کارفرما، دست از کار کشیدند و مقابل شرکت تجمع برگزار کردند.

برپایه این اطلاعات؛ کارگران تعدیل شده از ۶ تا ۱۶ سال در شرکت جنوب تهران که در زمینه پمپاژ پالایشگاه بیدبلند در اسکله بندر ماهشهر فعالیت دارند، مشغول به کار بودند.

گفته می‌شود این کارگران هر ماه مطالبات مزدی خود را با تاخیر دریافت می‌کنند.

از قرار معلوم؛ کارفرما کمبود نقدینگی را دلیل اصلی تعدیل اخیر و طولانی شدن زمان پرداخت معوقات مزدی عنوان کرده است. با این حال کارگران تهران جنوب مدعی هستند پس از انجام روزانه ۸ تا ۱۲ ساعت کاری نباید با آن‌ها و دیگر همکارانشان اینطور رفتار بشود.

کارگران معترض می‌گویند بحث کمبود نقدینگی موضوع تازه‌ای نیست و در سالهای اخیر نیز مدیریت شرکت در مواجه با شرایط مشابه؛ تعدادی از همکاران آن‌ها را تعدیل کرده است.

 «فریدون بندری» فرماندار بندر ماهشهر با تایید اعتراض کارگران این شرکت پیمانکاری در ماهشهر گفته است: در حال بررسی وضعیت کارگران تعدیلی شرکت تهران جنوب هستیم.

به گفته وی؛ اخیرا ۲۵ نفر از کارگران بومی شرکت پیمانکاری تهران جنوب بیکار شده و تجمع اخیر در حمایت از آنها صورت گرفته است.

اخراج کارگران کارگران تهران جنوب تجمع واعتراض
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر