کد خبر: 1038559 A

در پی انتشار خبری در خبرگزاری ایلنا با عنوان «بازنشستگان مطرح کردند: آقای نوبخت ۳۲ هزار میلیارد تومان مگر بابت رد دیون دولت نبود؟» سازمان برنامه و بودجه گزارشی را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، گزارش سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به خبر نام برده، به این شرح است: 

اگرچه سهام دولت به ارزش تقریبی ۳۲ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد تا متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اجرایی شود اما بر اساس قانون بودجه ۱۳۹۹ تنها ۳۰ درصد از این منابع قابل پرداخت بود. به همین منظور در آذرماه سال جاری دولت طی لایحه‌ای از مجلس خواستار هزینه کرد ۱۰۰ درصدی آن شده است اما با گذشت دو ماه، این لایحه هنوز در دستور کار مجلس قرار نگرفته است.

در اجرای بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و به استناد تصویب نامه شماره ۴۲۵۸۳/ت ۵۷۸۳۱ه  مورخ ۲۳/۴/۱۳۹۹ هیئت وزیران، سهام دولت به ارزش تقریبی ۳۲ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شده است .

با توجه به متن مندرج در بند(و) تبصره( ۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور،  سازمان تامین اجتماعی مکلف شده است ۳۰ درصد از منابع مذکور را در جهت متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در سال ۱۳۹۹ هزینه نماید که این مهم انجام شده و ۱۱ هزار میلیارد تومان بابت متناسب سازی بازنشستگان از مردادماه سال جاری منظور شده است.

با این وجود و به منظور دریافت مجوز قانونی امکان هزینه کرد بیش از ۳۰ درصد از منابع مذکور بابت متناسب‌سازی، لایحه دو فوریتی دو فوریتی اصلاح بند (و) و تبصره( ۲) قانون بودجه سال جاری در دولت تصویب و طی نامه شماره ۱۰۷۷۸۶/۵۸۲۵۳ مورخ ۲۵/۹/۱۳۹۹  به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

سازمان برنامه و بودجه بازنشستگان تأمين اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر