کد خبر: 1038396 A

کارگران کارخانه آب معدنی داماش از تغییر کامل مالکیت واحد تولیدکننده انواع آب‌های معدنی و آشامیدنی خبر می‌دهند و در عین حال امیدوارند که کارفرمای جدید بتواند از عهده تامین مطالبات صنفی آن‌ها برآید.

منابع کارگری در کارخانه آب معدنی داماش در استان گیلان به خبرنگار ایلنا گفتند: پیش از این واحد تولیدکننده انواع آب‌های معدنی و آشامیدنی به هلدینگ گروه ملی واگذار شده بود که فعالیتی همسو با شرکت آب معدنی داماش نداشت.

برپایه این اطلاعات طی یک هفته گذشته مالکیت کامل این واحد تولیدی به یک کارفرمای بخش خصوصی واگذار شده که در زمینه تولید شن و ماسه فعالیت دارد.

از قرار معلوم نداشتن اهلیت مالی و مدیریتی سهامدار قبلی شرکت موجب خسارت زیادی به کارگران کارخانه و در نهایت اهالی منطقه شده است.

به ادعای این کارگران؛ مشکلات کارخانه آب معدنی داماش زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی از بهمن ماه سال ۹۵ بدون کارشناسی بابت بدهی‌های معوق به بانک ملی با فعالیتی غیرمرتبط واگذار شد و در نتیجه از آن زمان تاکنون با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستیم و طی این مدت برای پیگیری مشکلاتمان پیگیری‌ها و تجمعات متعددی انجام داده‌ایم.

طبق گزارش منابع خبری ایلنا در حال حاضر حدود ۲۰ تا ۳۰ کارگر در مجموعه آب معدنی داماش مشغول کارند که در نتیجه عملکرد سهامدار قبلی دست‌کم بابت سه تا چهار ماه مطالبات پرداخت نشده، طلبکارند. در عین حال تعدادی از کارگران در شرف بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.

به گفته این کارگران؛ هم اکنون مهمترین دغدغه و نگرانی آن‌ها علارغم آنکه روز گذشته (۲۵ بهمن ماه) یک ماه از معوقات مزدی خود را دریافت کرده‌اند اهلیت داشتن سهامدار جدید در اداره این واحد تولیدی است.

طبق ادعای کارگران این کارخانه، هیچیک از مسئولان استانی و شهرستان رودبار از شرایط واگذاری این واحد تولیدی و آینده شغلی کارگران شاغل و تعدیلی که در یک الی دو ماه گذشته کنار گذاشته شده‌اند، باخبر نیستند.

بانک ملی کارگران آب معدنی داماش کارگران رودبار گیلان هلدینگ گروه ملی شن وماسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر