کد خبر: 1037960 A

کارگران شهرداری الوند در استان قزوین برای استفاده از مزایای بیمه درمانی سازمان تامین اجتماعی همچنان با مشکل مواجه هستند.

یکی از کارگران شهرداری الوند واقع در شهرستان البرز در گفتگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: با وجود رسانه‌ای شدن مشکلات بیمه‌ای کارگران شهرداری الوند در شهرستان البرز استان قزوین، هنوز هیچ نهادی به مشکلات ما رسیدگی نکرده است.

این کارگر شهرداری الوند در تشریح مشکلات بیمه‌ای خود و همکارانش گفت: اداره تامین اجتماعی شعبه شهر صنعتی البرز به دلیل بدهی‌های مالی شهرداری الوند به تامین اجتماعی چندین ماه است از تمدید دفترچه‌های درمانی کارگران خودداری می‌کند.

به گفته وی، در مراجعه به سازمان تأمین اجتماعی شعبه شهر صنعتی البرز و طرح درخواست تمدید و یا تعویض دفترچه‌ها، مسئولان تامین اجتماعی عملی شدن این امر را منوط به پرداخت مطالبات معوقه شهرداری کردند اما ظاهرا مدیریت شهری توانایی پرداخت یکجای مطالبات تامین اجتماعی را ندارد.

او با بیان اینکه این عمل اداره تامین اجتماعی شهر صنعتی البرز خلاف قانون است چراکه این کارگران حدودا ۲۰ سال است که به سازمان تامین اجتماعی حق بیمه پرداخت می‌کنند، در ادامه افزود: در حال حاضر مشکلات بیمه‌ای ناشی از عدم تمدید و تعویض دفترچه‌های درمانی این تعداد کارگر و خانواده‌هایشان به مشکلات معیشتی آنان افزوده است.

این کارگر شهرداری الوند با اعتراض به این‌که چرا کسی به فریاد ما نمی‌رسد، گفت: اداره تامین اجتماعی شهر صنعتی البرز با تحت فشار قرار دادن کارگران می‌خواهد به بدهی‌های مالی خود برسد.

این کارگر خدماتی در خاتمه سخنانش اظهار داشت: باتوجه به اینکه در بین کارگران شهرداری الوند کارگرانی وجود دارند که هم‌اکنون خود یا خانواده‌هایشان در بیمارستان‌های طرف قرارداد با تامین اجتماعی بستری هستند و با مشکلاتی که در زمینه تمدید نشدن دفترچه‌ها برایشان پیش آمده، برای پرداخت هزینه‌های درمانی سرگردان شده‌اند از مسئولان تامین اجتماعی می‌خواهیم به مشکلات ما کارگران شهرداری الوند بیشتر توجه کنند.

تامین اجتماعی مشکل بیمه‌ای کارگران شهرداری الوند تامین اجتماعی البرز قزوین طلب مالی بدهی بیمه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر