کد خبر: 1036937 A

صادقی فر:

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توسعه اقتصاد خلاق و بازار خدمات خلاق می‌تواند به کاهش چالش‌های جهانی، مانند بیکاری و فقر کمک کند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همزمان با دهه مبارک فجر، معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی تفاهم نامه همکاری امضا کردند. 

«ابراهیم صادقی فر» در آیین امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: موضوع اقتصاد خلاق، صنایع خلاق و فرهنگی در عصر حاضر به عنوان موتورمحرک رشد و توسعه در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مطرح شده است. 

وی افزود: موضوع اقتصاد خلاق در خرداد ۱۳۹۴در جلسه هیات دولت مطرح شد و رئیس جمهوری با تاکید بر توسعه اقتصاد توجه به خصوصیات درون زا، برون گرا بودن، اشتغالزایی و تولید ثروت ملی آن را گامی بزرگ در راستای اقتصادمقاومتی عنوان کرد. 

وی خاطر نشان کرد: در آذر ۱۳۹۴ این طرح در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مطرح و در اردیبهشت ۱۳۹۶در معاونت فرهنگی اجتماعی، کارگروه صنایع خلاق و فرهنگی تشکیل شد. 

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در همین راستا، سلسله نشست‌های مستمر، جلسات هم اندیشی و رویداد‌های استارت آپی مختلف درحوزه صنایع خلاق و فرهنگی و صنایع وابسته آن با هدف پیوند عرصه‌های مهارتی، کارآفرینی و خلق نوآوری و فناوری‌های فرهنگی برگزار شد. 

صادقی فر با بیان اینکه پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی می‌تواند حلقه اتصال حوزه صنایع فرهنگی و خلاق برای تربیت و صیانت از طبقه خلاق و بازار کار در این عرصه باشد افزود: انعقاد این تفاهم نامه، منشاء همکاری‌های موثر میان پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. 

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصاد خلاق با تمرکز بر فعالیت‌های متنوع و مرتبط با خلاقیت و نبوغ انسانی درصدد است تا یک بخش اقتصادی توانمند و فراگیر در دنیا شکل دهد و بسیاری از محدودیت‌ها و چالش‌های شیوه‌های قبلی را پشت سر بگذارد. 

صادقی فر تصریح کرد: می‌توانیم از ظرفیت عظیم این حوزه استفاده کنیم چرا که کشور ما به دلیل تنوع چشم گیر فرهنگی و نیروی جوان خلاق قابلیت ایجاد اقتصاد خلاق و فرهنگی را دارد.

اقتصاد خلاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر