کد خبر: 1036508 A

کارگران کارخانه پارس پامچال از مراجعات مکرر به نهادهای ذیربط برای دریافت حقوق و بیمه معوقه خود خبر دادند و اینکه این تلاش‌ها تاکنون ثمری نداشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «کارگران پارس پامچال ۵ ماه حقوق و ۸ ماه بیمه طلبکارند» این را یکی از کارگران پارس پامچال گفت و اضافه کرد: آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به مرداد ماه سال جاری بود که کارفرما ۵ ماه پیش به حساب کارگران واریز کرد.

این کارگر با بیان اینکه با احتساب بهمن ماه، ۵ماه است حقوق‌مان به تاخیر افتاده است، ادامه داد: کارفرما می‌گوید دچار مشکلات مالی است و بخشی از منابع مالی کارخانه در گرو یکی از نهاد‌های دولتی است و پس داده نمی‌شود، در عین حال به چند نهاد دولتی نیز بدهکار است.

او گفت: فعالیت کارخانه پارس پامچال از ابتدای سال جاری به دلیل مشکلات مالی به حداقل کاهش یافته است. کارفرما می‌گوید در صورتی که این نهاد دولتی دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پول وثیقه شده کارخانه را به مجموعه بازگرداند، فعالیت این واحد تولیدی افزایش می‌یابد و مطالبات کارگران هم پرداخت خواهد شد.

به گفته وی؛ این طلب مالی مربوط به چندسال پیش است که تبعات آن متوجه کارگران شده است اما کارگرانی که  از مرداد حقوق‌شان به تاخیر افتاده، از شرایط موجود آزرده شده و می‌گویند هرچه به کارفرما اعتراض می‌کنیم، فایده ندارد.

یکی از این کارگران که در بخش تولید کارخانه کار می‌کند، گفت: ۵ ماه است که حقوق ما را نپرداخته‌اند، هر ماه پیگیری می‌کنیم تا حقوق‌مان را واریز کنند با بهانه‌های مختلف خواسته‌هایمان را رد می‌کنند.

این کارگران که در روزها و هفته‌های گذشته برای استمداد به چند نهاد دولتی مراجعه کرده بودند، در ادامه گفتند: مسئولان استانی و شهرستانی فقط شنونده هستند و اهمیتی به مطالبات کارگران این کارخانه و سایر واحدهای تولیدی و صنعتی نمی‌دهند.

این کارگران با بیان اینکه انتظار داریم مسئولان موضوع معوقات مزدی کارگران پارس پامچال را پیگیری کنند، در خاتمه افزودند: کارگران این واحد تولیدی در آستانه سال نو بیش از این تحمل بی‌پولی را ندارند و در این میان صدمات جبران‌ناپذیری به معیشت آن‌ها وارد شده است.

کارگران پارس پامچال 5 ماه حقوق معوقه 8ماه حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر