کد خبر: 1035576 A

کارگران واحد نگهداری راه‌آهن در انتظار همسان‌سازی حقوق خود هستند.

کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور در مورد تبعیض حاکم میان کارگران بخش فنی نگهداری راه‌آهن آذربایجان به خبرنگار ایلنا، گفتند: تبعیض، تفاوت و نابرابری از لحاظ دستمزد، حقوق و مزایا و امنیت شغلی میان کارگران امور «نگهداری خط» با سایر واحدهای راه‌آهن (مانند کشش، ناوگان، حمل و نقل، سیر و حرکت و تاسیسات) وجود دارد و از این لحاظ‌ حقوق آنها بسیار پایین‌تر از سایر واحدهای راه‌آهن است. یعنی صرف اینکه درآمد آن‌ها از محل طرح‌های عمرانی است و هر زمان که دولت کسری بودجه دارد، به بودجه طرح‌های عمرانی دست‌درازی می‌کند، کارگران نگهداری خط راه‌آهن معمولا معوقه حقوق و بیمه نیز دارند. 

آن‌ها درباره اعتراض‌های اخیر کارگران خط آذربایجان و مطالبه‌های آن‌ها افزودند: کارگران راه‌آهن آذربایجان تا دیروز به اعتراض صنفی خود ادامه دادند و علاوه بر اینکه با پیمانکار مشکل دارند، خواسته‌شان از راه‌آهن کل کشور، تعدیل وضعیت است که مانند سایر واحدهای راه‌آهن که اخیرا واحد تاسیسات و واحد علائم ارتباط حقوق‌شان همسان‌سازی شده است، آن‌ها نیز از این مزایا بهره ببرند. خواسته اصلی کارگران، بحث تجمیع و همسان‌سازی است.

سعید رسولی، مدیرعامل راه‌آهن، نیز در اردیبهشت ۹۸ نامه‌ای به معاون نیروی انسانی خود ارسال کرده و دستور داده بود که تا پایان خرداد ۹۹، پرسنل تجمیع شوند اما چرا تا امروز پس از گذشت ۹ ماه، هنوز این امر اجرایی نشده است و تبعیض و نابرابری همچنان وجود دارد؟ ما از بسیاری مراجع ازجمله دادستان شهرها و نمایندگان مجلس پیگیر این موضوع هستیم اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

راه آهن

 

ریلی 1

راه آهن کارگران همسان‌سازی حقوق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر