کد خبر: 1035386 A

مدیرعامل کارخانه تولیدکننده لوازم‌التحریر «پندار تحریر مهرگان» در شهرستان پردیس، از آغاز به کار مجدد این کارخانه با ظرفیت اشتغال دستکم ۴۰ کارگر خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد جهانشایی گفت: کارخانه تولید لوازم‌التحریر «پندار تحریر مهرگان» را سال ۹۷ راه‌اندازی و اواخر سال ۹۸ ماشین‌آلات خارجی را وارد و تجهیزات داخلی را تامین کردیم و نصب آن در حدود یک ماه طول کشید اما با شیوع بیماری کرونا، فعالیت کارخانه برای چندین ماه متوقف شد.

جهانشاهی افزود: در حال حاضر کارخانه با تولید در طول یک میلیون قراص (هر یک قراص ۱۴۴ عدد مداد است) راه‌اندازی شده است و برای توسعه تولید و افزایش اشتغال برنامه‌ریزی خوبی داریم.

وی گفت: سال ۸۸ در کارخانه دیگر با کمک متخصصان کار آزموده، نخستین مداد پلیمری را در ایران با مواد اولیه داخلی تولیدکردیم، در حال حاضر برای ساخت مداد نیازی به واردات چوب و مغز نداریم.

وی ضمن گلایه از مشکلات تولیدکنندگان برای راه‌اندازی کارخانه، اظهار داشت: تامین انشعابات برق، گاز، آب و نگرانی بابت قطع برق، مالیات، دستمزد کارگر بخشی از نگرانی تولیدکنندگان است و پیگیری نامه‌های اداری برای دریافت مجوز وقت‌گیر و مشکل‌ساز است در این راستا نیازمند توجه بیشتر دولت به تولیدکنندگان هستیم.

اشتغال برق مغز مشکلات تولید برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر