کد خبر: 1034894 A

کارکنان شرکتی مراکز درمانی و بیمارستانی علوم پزشکی ایلام از اینکه در چند سال گذشته در استخدام شرکت‌های پیمانکاری هستند، گله دارند و خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

کارکنان و کارگران شرکتی علوم پزشکی در استان ایلام در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: از اینکه در چند سال گذشته به صورت پیمانی در استخدام چند شرکت پیمانکاری در بیمارستانها و مراکز درمانی علوم پزشکی ایلام مشغول کار هستیم، معترضیم و خواستار آن هستیم که وضعیت استخدامی‌مان به قرارداد مستقیم تبدیل شود.

این کارکنان که در چند سال گذشته به دنبال تبدیل وضعیت استخدامی خود بوده‌اند، اظهار داشتند: از زمان دولت آقای احمدی نژاد از سوی وزیر وقت بهداشت و درمان دستور تبدیل وضعیت نیروهای تبصره ۴ و شرکتی به قرارداد دائمی کار داده شد اما علی‌رغم این‌که سال‌ها از این دستورالعمل می‌گذرد هنوز تبدیل وضعیت انجام نشده و برنامه مدون و مشخصی برای تعیین تکلیف ما وجود ندارد.

به گفته آن‌ها، این موضوع مختص وضعیت کارکنان علوم پزشکی ایلام نیست بلکه بسیاری از کارکنان شرکتی و قراردادی علوم پزشکی سایر شهر‌ها و استانهای کشور از وضعیت شغلی و درآمدی خود رضایت ندارند و در انتظار تبدیل وضعیت استخدامی خود هستند.

یکی از این کارکنان پیمانی در تشریح وضعیت شغلی خود گفت: دستمزد پرسنل پیمانکاری بسیار پایین‌تر از قراردادی‌ها و رسمی‌هاست. یک پرسنل پیمانکار هرچند سمت بالایی داشته باشد مثلا با ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کار تنها نیمی از حقوقی را دریافت می‌کند که قراردادی‌ها و رسمی‌ها می‌گیرند.

او گفت: پرسنل پیمانکاری همچنین از بسیاری از مزایای قانونی و رفاهی محروم هستند. یکی دیگر از مشکلات آن‌ها نداشتن ثبات شغلی است زیرا هر لحظه کارفرما اراده کند امکان بیکاری برای آن‌ها وجود دارد.

کارگران وکارکنان شرکتی علوم پزشکی ایلام تبدیل وضعیت استخدانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر