کد خبر: 1034566 A

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: این استان برای ارایه آموزش‌های تخصصی به ۱۴ هزار نفر به ازاء هر فرد ۱۰ میلیون ریال برنامه ریزی کرده است که وزارت کار آماده پرداخت ۲۰ میلیون ریال در ازای آموزش هر فرد است، به شرطی که پس از دریافت آموزش ها، فرد جذب بازار کار شده و دارای شغل پایدار و ثابت شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، عیسی منصوری، در نشست کمیته هماهنگی اشتغال این استان، اظهار کرد: اگر آموزشی در حوزه اشتغال و توانمندی افراد برای ورود به بازار کار ارایه می‌شود باید متناسب با نیازهای جامعه باشد. 

وی تاکید کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان که متولی ارایه آموزش است باید این نیازسنجی را انجام دهد و متناسب با آن برنامه‌های خود را عملیاتی کند. 

معاون اشتغال ادامه داد: ارایه آموزش‌های کارشناسی می‌تواند جمعیت متقاضی ورود به بازار کار را قوی، کاردان و باسواد بار آورد و در آینده نیز شاهد رونق تولید و شکوفایی اقتصاد باشیم. 

معاون اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار ارایه مشوق برای صاحبان صنایع، کارخانجات و کارفرمایان مثل پرداخت حق بیمه افراد آموزش دیده‌ای شد که توسط آن‌ها به کارگیری می‌شوند تا روند اشتغالزایی این افراد سرعت بیشتری بگیرد. 

وی همچنین با اشاره به راه اندازی خانه خلاق در کرمانشاه خواستار حمایت ویژه دستگاه‌های اجرایی به خصوص، اداره کل میراث فرهنگی شد و گفت: در اسرع وقت نیز باید دستورالعمل اجرایی برای این خانه تدوین و راهبردهای آن مشخص شود. 

موضوع مهارت جویندگان کار در استان با جدیت دنبال می‌شود

هدایت حاتمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست از پیگیری جدی موضوع مهارت آفرینی جویندگان کار در استان خبر داد و گفت: باید نیروهایی متخصص تربیت کنیم تا چرخ اقتصاد و اشتغال کرمانشاه بهتر بچرخد. 

وی گفت: بحث مهارت به اندازه ایجاد اشتغال برای مجموعه مدیریتی استان مهم است و این موضوع با محوریت اداره کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دنبال می‌شود. 

حسن عزیزی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیصی در سرفصل‌های اعتباری ازجمله اشتغال روستایی، اشتغال ویژه مناطق زلزله زده، مشاغل خانگی، کمک‌های فنی و اعتباری، بند (ب) تبصره (۱۶) ویژه دستگاه‌های حمایتی و بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه جذب شده است، گفت: استان کرمانشاه نیازمند توجه بیشتر دولت در تامین مالی برای طرح‌های اقتصادی به منظور تکمیل پروژه هاست. 

در این نشست سه‌ساعته برنامه ایجاد سامانه بانک اطلاعاتی بیکاران (پاکار)، برنامه خانه خلاقیت استان، برنامه مهارت و آموزش ۱۴ هزار نفری استان و برنامه ایجاد ظرفیت ۶ هزار نفری اشتغال جدید در قالب طرح‌های مشاغل خانگی ارائه شد.

استان کرمانشاه عیسی منصوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر