کد خبر: 1034361 A

یاوری تاکید کرد؛

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، گفت: داشتن بانک اطلاعاتی جامع و کاملی از بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار در کشور ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایلنا، کریم یاوری در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت متبوع در استان زنجان، گفت: حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار در مرحله نخست به عهده مالکان، سهامداران، کارفرمایان و مدیران بنگاه است و پس از آن سازمان‌ها و دستگاه‌های صادر کننده مجوز تاسیس و پروانه بهره‌برداری مدیران بنگاه‌ها را در مسیر حل مشکلات یاری نمایند. 

وی افزود: در صورت‌عدم حل مشکل موضوع می‌بایستی در دستور کار کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استانها که به ریاست استانداران و با حضور دستگاه‌ها و ادارات و سازمان‌های مسئول و مرتبط تشکیل می‌گردد مطرح و نسبت به خواسته کارفرمایان برای حل مشکلات اهتمام نمایند. در صورت‌عدم حل مشکل موضوع از طریق رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان و یا دبیرخانه کارگروه مستقر در ادارات کل صنعت معدن و تجارت استان‌ها به «ستاد ملی» تسهیل و رفع موانع تولید ارسال شود. 

یاوری افزود: همه مشکلات موجود در بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار فقط نقدینگی نیست. مشکلات این دسته از بنگاه‌ها به دو دسته «برون کارگاهی» و «درون کارگاهی» دسته‌بندی می‌شود. 

وی ادامه داد: از جمله مشکلات درون کارگاهی بعضاً اختلاف بین سهامداران و در مواردی هم سوء مدیریت است البته کمبود نقدینگی، بدهی معوق به بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی بالا بودن هزینه‌های تولید نیز از جمله مشکلات درون کارگاهی هستند. 

یاوری افزود: مشکلات برون کارگاهی شامل تحریم‌های ظالمانه، واردات بی‌رویه کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود قاچاق کالا، مطالبات بنگاه‌ها از سازمان‌ها و دستگاه‌ها وعدم فروش در بازارهای خارجی و صادرات تولیدات است. 

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در استان زنجان با هماهنگی، همراهی و پیگیری مدیران استانی رسیدگی به وضعیت بنگاه‌های مشکل دار با هدایت استاندار و تشکیل منظم جلسات کارگروه‌ها و کمیته‌های مرتبط به خوبی در جهت حل مشکلات بنگاه‌ها پیش می‌رود.

زنجان کریم یاوری بانک اطلاعاتی بنگاه‌های مشکل دار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر