کد خبر: 1033697 A

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به مقاوله نامه ۱۰۰ مصوب سازمان بین المللی کار مبنی بر تساوی حقوق زن و مرد در کار هم ارزش، خوشبختانه قانون گذار در تصوب قانون کار به‌ عدم تبعیض در میزان حقوق و مزایا توجه کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حاتم شاکرمی» معاون روابط کار در نشستی با بانوان فعال تشکل‌های عالی کارگری و کارفرمایی بیان کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی از حضور بیشتر زنان در ترکیب تشکل‌های کارگری و کارفرمایی حمایت می‌کند. 

وی با اشاره به ضرورت مشارکت زنان در امور اقتصادی و کارافرینی بر افزایش حضور بانوان در تشکل‌های کارگری تاکید کرد و گفت: با توجه به آمار و مستندات، حضور زنان در تشکل‌های صنفی در سطوح استانی و عالی نسبت به ۱۰ سال قبل رشد بسیار خوبی داشته و امروز اثرات آن در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کاملا مشهود است. 

وی در ادامه افزود: باید بپذیریم که بدون مشارکت جدی بانوان درعرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی توسعه پایدار محقق نمی‌شود. 

شاکرمی خاطر نشان کرد: بانوان نماینده کارگر و کارفرما، الگو و نمادهای خودباوری و مسولیت‌پذیری زنان در جامعه هستند و باید در راستای ترویج و تقویت فرهنگ اعتماد به موفقیت زنان در مدیریت و فعالیت‌های صنفی جامعه تلاش کرد و در این راه بیان عملکرد خوب آنان درعرصه‌های مدیریتی ضروری به نظر می‌رسد. 

در این نشت بانوان عضو تشکل‌های کارگری و کارفرمایی گزارشی از فعالیت‌ها و انتظارات خود از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه کردند. 

همچنین از ۴ بانوی فعال تشکل‌های عالی کارگری و کارفرمایی تقدیر شد. 

حاتم شاکرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر