کد خبر: 1033063 A

بازنشستگان تبریز مطرح کردند:

بازنشستگان آذربایجان شرقی خواستار پاسخ روشن سازمان تامین اجتماعی شدند که چرا مبلغ کمی صرف همسان‌سازی شده است.

بعد از اظهارات نوبخت در یازدهم بهمن ماه، بازنشستگان آذربایجان شرقی در تماس با خبرنگار ایلنا، خواستار پاسخ روشن مسئولان در ارتباط با بودجه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری شدند.

این بازنشستگان می‌گویند: اگر آنگونه که رئیس سازمان برنامه و بودجه ادعا می‌کند دولت در تیرماه ۳۲ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی داده تا این پول را صرف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری کند، چرا سازمان نصف این پول را به مصرف همسان‌سازی رسانده است؛ مسئولان تامین اجتماعی بارها اظهار داشتند ۱۷ هزار میلیارد تومان از ۳۲ هزار میلیارد دریافتی را بابت همسان‌سازی صرف کرده‌اند؛ این در حالیست که بنابر ادعای نوبخت، کل این پول بابت همسان‌سازی در یک سال به سازمان داده شده.

این بازنشستگان می‌گویند: باید تکلیف ما بازنشستگان را روشن کنند و ما را از ابهام دربیاورند؛ یا سازمان برنامه و بودجه حرف خود را اطلاح کند و اعلام نماید این پول برای همسان‌سازی پرداخت نشده یا سازمان توضیح بدهد که به چه دلیل نصف این پول را برای همسان‌سازی خرج کرده است.

به گفته بازنشستگان، اگر به جای ۱۷ هزار میلیارد تومان، ۳۲ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی صرف می‌شد، حقوق بازنشستگان بسیار بیشتر افزایش می‌یافت و امروز اینهمه نارضایتی وجود نداشت.

یک بازنشسته سخت و زیان‌آور می‌گوید: اگر کل ۳۲ هزار میلیارد تومان را خرج همسان‌سازی می‌کردند، ۳۶۰ هزار بازنشسته سخت و زیان‌آور امروز معطل راهروهای دیوان عدالت نبودند و حق و حقوق خود را براساس قانون دریافت کرده بودند.

او ادامه می‌دهد: ما خواستار روشن شدن موضوع هستیم و قبل از اینکه سراغ بودجه همسان‌سازی در سال بعد بروند، باید تکلیف همسان‌سازی سال جاری و بودجه آن را مشخص کنند.

همسان سازی حقوق بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر