کد خبر: 1029895 A

کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج از افزایش معوقات مزدی و نبود امنیت شغلی خود خبر دادند.

تعدادی از کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج در تماس با خبرنگار ایلنا، از ادامه روند معوقات مزدی خود خبر دادند و گفتند: شهرداری یاسوج نه تنها توجهی به پرداخت مطالبات مزدی کارگران بخش حمل و نقل ندارد بلکه اخیرا پیشنهاد بیکاری آنها را به شورای شهر داده است.

این کارگران گفتند: حدود ۵۰ نفر هستیم و تحت نظارت شهرداری مرکزی یاسوج در پایانه مسافربری این شهر مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستیم و در حال حاضر حدود ده ماه معوقات مزدی‌مان پرداخت نشده است.

به گفته آنها؛ علارغم پیگیری‌های مکرر کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان سازمان حمل و نقل پاسخ قانع‌کننده‌ای به درخواست‌های کارگران نمی‌دهند، در عین حال شهرداری به‌جای چاره‌اندیشی برای پرداخت مطالبات کارگران پیشنهاد بیکاری آنها را مطرح می‌کند.

آنها در این‌باره گفتند: در روزهای اخیر مسئولان شهری به اعضای شورای شهر پیشنهاد داده‌اند درهای واحد حمل و نقل بار مسافر را با قفل ببندند و همه کارگران را برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کارمعرفی کنند.

یکی از کارگران سازمان حمل و نقل بار مسافر در تشریح مشکلات پیش آمده، گفت: شهرداری معتقد است چون سازمان حمل و نقل بار و مسافر یک نهاد مستقل و دارای بودجه خاص است، باید خود مدیران این سازمان پاسخگوی مطالبات کارگران باشند بنابراین شهرداری نمی‌تواند به این بخش از مجموعه کمکی بکند.

او افزود: در این شرایط سخت کرونا در بین جمعیت مسافران پایانه‌های مسافربری کار می‌کنیم اما از دستمزد خبری نیست! در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانوار را تامین کند چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تعویق افتاده است.

آنها تاکید کردند: با نزدیک شدن به پایان سال انتظار داریم مسئولان شهری موضوع امنیت شغلی و پرداخت معوقات مزدی کارگران حمل و نقل بار و مسافر را پیش بکشند نه اینکه با تصمیم‌گیری‌های غلط زمینه بیکاری کارگرانی که هرکدام دارای خانواده هستند را فراهم کنند.

بیکاری کارگران حمل ونقل بار مسافر شهرداری یاسوج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر