کد خبر: 1029323 A

اعتراض کارکنان دفاتر سهام عدالت کشور در تهران، امروز (دوشنبه، ۶ بهمن ماه) وارد دومین روز خود شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعتراض کارکنان دفاتر سهام عدالت کشور در تهران که از روز گذشته آغاز شده است، امروز هم مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی ادامه یافت و وارد دومین روز شد.

این کارکنان به عملی نشدن تکلیف سازمان خصوصی‌سازی و شورای عالی بورس برای پرداخت مطالبات دو ساله (۹۷ تاپایان ۹۸) دفاتر شهرستانی سهام عدالت معترض هستند و تاکید دارند طبق ماده ۱۴ آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت که مصوبه آن چهارم مرداد ماه سال جاری (۹۹) نوشته شده، شورای عالی بورس ملکف به پرداخت هزینه‌های جبران خدمات دفاتر و مطالبات کارکنان تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت است.

کارکنان معترض سهام عدالت کشور که همگی از مددجویان تحصیلکرده نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) و از اقشار ضعیف جامعه‌اند و در عین حال از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برای پیگیری وضعیت شغلی و مطالبات معوقه خود عازم تهران شده‌اند، درباره سوابق مشکلات خود گفتند: مشکلات کارکنان سهام عدالت از ۵ سال پیش همزمان با الکترونیکی شدن ثبت‌نام مشمولان آغاز شده و از آن موقع تاکنون مسئولان بدون توجه به پرداخت مطالباتمان و مشخص کردن وضعیت شغلی‌‌مان، ما را به حال خود رها کرده‌اند و سازمان خصوصی‌سازی و شورای عالی بورس نیز به دستورالعمل پرداخت مطالبات کارکنان دفاتر تعاونی سهام عدالت عمل نمی‌کند.

به گفته کارکنان سهام عدالت؛ عصر دیروز مذاکرات ما با دکتر علائی (معاون سازمان خصوصی‌سازی) به نتیجه نرسید و در عین حال حین جلسه نامه‌ای خطاب ریاست سازمان خصوصی‌سازی تحویل دادیم که طرف ۲۴ ساعت به تقاضای کارکنان سهام عدالت پاسخ دهند. سوال ما از رئیس سازمان خصوصی‌سازی این است که چرا سازمان به تکلیف خود برای پرداخت معوقات سال‌های ۹۷ و ۹۸ کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی عمل نمی‌کند و در این باره مکررا مرتکب تخلف می‌شود.

آن‌ها با بیان اینکه تقریبا هر چند وقت یکبار با جیب خالی خانوادهایمان را در شهرستان‌های مختلف رها کرده و برای وصول مطالباتمان به تهران سفر می‌کنیم، افزودند: در نتیجه این همه دوندگی هنوز چیزی عایدمان نشده است، به همین دلیل صبح امروز حوالی ساعت ۸ صبح قبل از اینکه تجمع خود را برای دومین روز مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی ادامه دهیم، به ساختمان قوه قضائیه مراجعه کردیم و نامه‌ی شکایتی را برای پیگیری از وضعیت شغلی‌مان با مستندات تخلفات سازمان خصوصی‌سازی در قبال کارکنان دفاتر سهام عدالت به دفتر رئیس قوه قضائیه تحویل دادیم.

کارکنان سهام عدالت در خاتمه درباره معوقات مزدی خود نیز گفتند: به صورت مشخص آنچه از مطالبات مزدی‌مان باقی‌مانده مربوط به سال‌های ۹۷ و ۹۸ تا به امروز می‌شود و هم‌اکنون به دنبال وصول معوقات مزدی و تحقق امنیت شغلی خود هستیم.

سازمان خصوصی سازی دومین روز تجمع کارکنان شکایت از قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر