کد خبر: 1029275 A

بازنشستگان کارگری استان گیلان با حضور مقابل ساختمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در شهر رشت، به شرایط معیشتی خود اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (۶ بهمن ماه) جمعی از بازنشستگان کارگری استان گیلان با حضور مقابل ساختمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در شهر رشت، نسبت به شرایط معیشتی و دستمزدهای پایین انتقاد کردند.

این تجمع از ساعت ۱۰صبح امروز همزمان با تجمع سایر بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور برگزار شده و حاضران با در دست داشتن پلاکاردهایی، مطالبات خود را مطرح کردند.

این بازنشستگان گفتند: اعتراض ما به تبعیض میان بازنشستگان و نحوه اجرا و اصلاح همسان‌سازی حقوق‌ها و میزان ناچیز مستمری‌هاست به همین دلیل مقابل ساختمان مدیریت برنامه‌ریزی استان گیلان حاضر شده‌ایم و از این نهاد درخواست داریم به مطالبات ما به نمایندگی از دولت پاسخ دهد.

آن‌ها با بیان اینکه مستمری بازنشستگی آن‌ها نسبت به بازنشستگان کشوری و لشگری بسیار ناچیز است، در ادامه گفتند: افزایش ناچیز دریافتی‌ها که ناشی از اعمال قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از سوی سازمان تامین اجتماعی است و امسال اجرایی شده، منطبق با میزان تورم و هزینه‌های زندگی آنان نیست.

بازنشستگان گیلانی گفتند: اصلاح همسان‌سازی برای بازنشستگان سخت و زیان‌آور با فرمول‌هایی انجام شده که به هیچ وجه رضایت‌بخش نیست؛ علاوه بر آن، ما خواستار افزایش مستمری‌ها به اندازه سبد معیشت، ارائه خدمات درمانی رایگان و مکفی به بازنشستگان و فراهم آوردن خدمات رفاهی مناسب هستیم.

3

تجمع بازنشستگان گیلان مقابل مقابل ساختمان مدیریت وبرنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر