کد خبر: 1027240 A

آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره قرآنی فجر صبح امروز (چهارشنبه ۱ بهمن) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره قرآنی فجر با حضور علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر) و حجت‌الاسلام حمید محمدی (دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآنی) در دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر برگزار شد. 

محمدصادق محسنی کبیر (دبیر چهارمین دوره جشنواره قرآنی فجر) در ابتدای این برنامه گفت: امکان برگزاری مسابقات به دلیل ویروس کرونا میسر نیست و دوره چهارم به صورت مجازی برگزار خواهد شد. در سال ۹۶، اولین دوره جشنواره را برگزار کردیم. سه دوره نخست جشنواره مختص به استان تهران بود ولی چهارمین دوره کشوری است. حدود ۵ هزار شرکت‌کننده در دوره چهارم از مسابقات قرآنی فجر حضور دارند. این مسابقات در بخش‌های حفظ، تفسیر، صلوات با لحن خوش، هنری، تلاوت در ۲۲ رشته برگزار خواهد شد. 

C61A0132

حجت‌الاسلام محمدی در این مراسم گفت: خدا را شاکر هستم که در چهارمین دوره مسابقات قرآنی خانه کارگر حضور دارم. ما در آستانه دهه مبارک فجر قرار داریم و امیدوارم این دوره را نیز بر ما میمون و مبارک قرار دهد. بالغ بر ۵ هزار شرکت‌کننده در ۲۲ رشته در بخش‌های محتوایی، معنایی، احکام و آوایی شرکت خواهند کرد. بسیاری از شرکت‌کنندگان کارگر دانشجو هستند. رشد فرهنگی و عقلی بسیار مهم است و دوران دانشجویی بهترین زمان برای تربیت فرهنگی محسوب می‌شود. 

وی افزود: اگر بتوانیم جامعه کارگری خود را از الطاف قرآن بهرمند کنیم، رشد و ارتقای محیط کسب و کار را شاهد خواهیم بود. امنیت و آرامش دو مولفه اصلی برای محیط کار است که این امر در سایه قرآن ممکن می‌شود. کارگران مهمترین اقشار هستند و توجه خانه کارگر به مسائل قرآنی خانواده کارگران مهم است. امیروارم خانه کارگر، رسالت خود را در ارتباط با تربیت قرآنی خانواده کارگران بردارد. 

C61A0150

علیرضا محجوب دبیر اجرایی در این مراسم توضیح داد: من از تمامی شرکت‌کنندگان این دوره تشکر می‌کنم. ما از حضور شرکت‌کنندگان به دلیل ویروس کرونا بی‌بهره هستیم. بسیاری از شرکت‌کنندگان این دوره زنان هستند که در مسابقات‌ و در رشته‌های مختلف شرکت خواهند کرد. من از تک‌تک برگزارکنندگان این دوره از مسابقات نیز تشکر می‌کنم.

کارگران خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر