کد خبر: 1027081 A

غمگین:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از انجام ۹۰ درصد طرح طبقه‌بندی مشاغل در شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین اظهار کرد: مراجعات زیادی توسط جامعه هدف در ماهشهر و بندر امام خمینی درباره اجرا نشدن مقررات مربوط به طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگران در بعضی واحد‌ها که مطالبه کارگران‌شان است صورت گرفته است. 

وی همچنین به اجرا نشدن مقررات مربوط به ایجاد تشکلات کارگری که گاهی در منطقه ویژه نسبت به آن اقدام می‌شود، اعتراض کرد و گفت: این کار در حوزه اختیارات قطعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و جزو یکی دیگر از مشکلات و مطالبات کارگران است البته این در حالی است که در منطقه ویژه بندر امام هنوز اجازه ایجاد تشکلات کارگری داده نشده است. 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: یکی دیگر از مشکلات و موارد مطرح شده توسط جامعه کارگری در منطقه ویژه بندری، بی‌توجهی آن منطقه به اجرای قوانین و مقررات مناطق آزاد است. بررسی‌ها نشان می‌دهد منطقه ویژه بندری گاه از یک مقررات داخلی استفاده می‌کند که قطعا این موضوع را از طریق وزارت متبوع و معاونت روابط کار وزارت خانه پیگیری خواهیم کرد. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: به لطف خدا بیش از ۹۰ درصد طرح طبقه‌بندی مشاغل در شرکت‌های مجتمع اقتصادی ویژه پتروشیمی انجام شده است. 

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۳۱۴ نفر پرسنل مستقیم منطقه ویژه اقتصادی با اعمال حاکمیت قانون و اجرای ماده ۵۰ و انتخاب شرکت مشاوره‌ی اجرای طرح طبقه بندی، عملا انجام و طرح توسط مشاور حسب اخبار واصله تهیه و تحویل اداره کل روابط کار در وزارتخانه شده و پس از ابلاغ اجرا خواهد شد.

طرح طبقه‌بندی مشاغل ارسلان غمگین منطقه ویژه پتروشیمی مقررات اشتغال منطقه ویژه بندری امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر