کد خبر: 1025407 A

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: قطع ناگهانی برق صنایع تولیدی باعث بیکاری کارگران و سردرگمی کارفرمایان می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، «سعید پورآبادی» با تاکید بر اینکه برق زیرساخت حیاتی برای صنایع تولید است، اظهار کرد: قطع ناگهانی برق باعث سردرگمی تولیدکنندگان و بیکاری کارگران را در پی دارد. در شرایط فعلی که شیوع بیماری کرونا خسارت‌های جبران ناپذیری به صنایع و کارگران واحدهای تولیدی وارد کرده، قطعی برق هم مزید علت شده و هزینه مضاعفی برای واحدهای تولیدی ایجاد کرده است.

او اضافه کرد: طبق گزارش‌های اعلام شده از واحدهای صنعتی و تولیدی استان؛ قطعی ناگهانی برق زمانی درست زمانی رخ می‌دهد که کارخانه‌ها فعال و کارگران دبا ماشین آلات مشغول کارند. قطعی ناگهانی برق موجب خسارت وآسیب دیدگی قطعات برقی وماشین آلات می‌شود.

پورآبادی با اشاره به اینکه قطع ناگهانی برق واحدهای تولیدی به هیچ وجه قابل قبول نیست ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان در زمان وقوع شرایط اضطراری و قطعی برق باید از قبل به واحدهای تولیدی اطلاع‌رسانی کند تا دست‌کم تولیدکنندگان با خرابی ماشین‌آلات خود در شرایط سخت تحریم و هزینه‌های بالای تعمیر دستگاه‌ها مواجه نشوند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی افزود: در این زمینه مکاتبه‌ای با مدیرعامل شرکت برق استان داشته و این موضوع را پیگیری کرده‌ایم که امیدواریم مورد توجه جدی مسئولین قرار بگیرد.

قطع بر خسارت واحدها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر