کد خبر: 1024216 A

شهردار تبریز با اشاره به سهم یک هزار و ۵۰۰ واحدی آذربایجان‌شرقی از ۱۰ هزار واحد مسکن طرح اقدام ملی مسکن، خواستار تخصیص یک سوم از این سهم به کارگران مجموعه شهرداری شد.

به گزارش ایلنا، ایرج شهین باهر (امروز چهارشنبه۹ در دیدار با مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های مسکن کارگران ایران (اسکان) افزود: با توجه به خدمات وسیع شهرداری تبریز در حوزه بازآفرینی شهری و مقابله با حاشیه‌نشینی، اختصاص این سهمیه به کارگران شهرداری نقش بسزایی در این زمینه ایفا می‌کند.

وی اظهار داشت: شهرداری تبریز در بحت کارگری و تامین مسکن آن‌ها پیشرو بوده به طوری که طرح «کلید به کلید» را در بافت حاشیه‌نشین شهر که بخش زیادی از ساکنان آن را قشر کارگر تشکیل می‌دهد، آغاز کرده است.

شهردار تبریز گفت: شهرداری در اجرای این طرح به دنبال سود نبوده و درصدد تامین مسکن قشر کارگر است و تلاش می‌کند با پیاده‌سازی این مدل به الگویی برای دیگر شهرهای کشور تبدیل شود.

شهین باهر ادامه داد: در دوره پنجم شورا نیز شهرداری تبریز با تصویب این شورا احداث حدود سه هزار واحد مسکونی را دستور کار قرار داده که در این راستا احداث مجتمع‌های ۲۴۰ و ۶۰۰ واحدی در دست اجرا بوده و عملیات اجرایی ۲ هزار واحد مسکونی دیگر نیز تا پایان سال آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تبریز وظیفه‌ای در حوزه مسکن ندارد، یادآوری کرد: با این وجود شهرداری به این عرصه نیز ورود کرده و حداکثر تلاش خود را برای ارائه خدمات رایگان در این زمینه انجام می‌دهد و در همین راستا تقریبا برای نصف شهر که در بافت حاشیه، فرسوده و یا کم‌برخوردار شهر ساکن هستند، پروانه ساخت رایگان صادر کرده است.

شهین باهر افزود: سهم دولتی تبریز از بودجه ملی کاهش یافته و در گزارش‌هایی که مدیران ارشد به مرکز اعلام می‌کنند باید چهره واقعی این شهر از نظر میزان برخورداری نشان داده شود تا اعتبارات دولتی براساس واقعیت موجود تخصیص یابد.

شهردار تبریز‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر