کد خبر: 1022464 A

شیرکانی:

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: هم اکنون از جمعیت ۲۰ میلیون نفری روستاییان کشور، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زیر پوشش خدمات بیمه روستایی، کشاورزی و عشایری قرار دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی در آیین امضای تفاهمنامه بیمه روستاییان قشم میان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کشاورزان، روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت هدف این صندوق هستند. 

وی گفت: بازه سنی بیمه شدگان ۱۸ تا ۵۰ سال است و افراد بالاتر از این سن به دلیل بسته شدن پنجره حماتی نمی‌توانند از خدمات بیمه‌ای بهره مند شوند. 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دولت را کارفرمای این صندوق دانست و تصریح کرد: دو سوم حق بیمه را دولت بر عهده دارد و طبق محاسبات انجام شده متوسط دریافتی اعضای این صندوق ۱۸ برابر متوسط میزان پرداختی آن‌هاست. 

وی افزود: دولت یارانه پنهانی به مبلغ یک میلیون و ۴۰۰ هزار ریال به هر فرد بیمه شده پرداخت می‌کند و سه خدمت اصلی بیمه‌ای شامل مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت را در اختیار مردم قرار می‌دهد. 

شیرکانی تصریح کرد: امسال دولت همسان‌سازی میزان دریافتی مستمری را اجرا کرد و بر این اساس مستمری‌بگیران مبلغ یکسانی دریافت می‌کنند. 

وی اظهار کرد: ۲۴۰ نوع فعالیت مختلف در زیر مجموعه کشاورزی این صندوق تعریف شده است که همه مشاغل صیادی را شامل می‌شود. 

مدیرعامل صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: بر اساس نظر کارشناسان، توسعه و بیمه برای ایجاد مهاجرت معکوس به روستاها همراه هم هستند و اگر بخواهیم میزان توسعه در سکونتگاهی را بسنجیم باید ضریب نفوذ بیمه را بررسی کنیم. 

با حضور مدیرعامل صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران تفاهمنامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور امضا شد.

قشم روستا علی شیرکانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر