کد خبر: 1021558 A

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سفر به استان خراسان رضوی از یک واحد تولیدکننده لوازم خانگی در شهرستان نیشابور بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، بازدید حاتم شاکرمی (معاون وزیر صمت و دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور) از واحد تولیدی لوازم خانگی ایران شرق به منظور آشنایی ارتباط صنعت با محصولات و بخش‌های مختلف این واحد تولیدی انجام شد و در جریان مسائل و مشکلات این واحد قرار گرفت.

شاه کرمی درحاشیه این بازدیددرباره مشکلات واحدهای صنعتی استان گفت: مشکلات واحدهای دارای حقوق معوق در استان خراسان رضوی نسبت به میانگین کشوری کمتر است و با برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این موانع در حال کاهش است.

او افزود: استان خراسان رضوی به خاطر این که بخش عمده اشتغالش در حوزه ارائه خدمات است پس از شیوع کرونا آسیب بیشتری دیده است و در حال حاضر هم در بخش واحدهای دارای مشکل به سبب تحریم‌ها و شیوع کرونا و همچنین واحدهایی که به دلایل مختلف تحت تملک بانک‌ها درآمده‌اند به طور جدی ورود کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در استان خراسان رضوی از تعداد ۲۰۰ هزار نفری که بیکاری آن‌ها به دلیل شیوع کرونا تداوم یافته ۱۷ هزار نفر مشمول مقررات جاری بیمه بیکاری شده و جزء مستمری بگیران قرار گرفتند و تا زمانی که محیط کارشان احیا نشود مورد حمایت هستند و حقوق و مقررات دریافت می‌کنند.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ستاد ملی کرونا در بخش حمایت‌های اولیه از کارگران بیکار شده بر اثر شیوع کرونا مصوبه‌ای داشت که با قانون و مقررات جاری متفاوت بود که براساس آن ۸۵۰ هزار نفر مورد حمایت قرار گرفتند اما در نهایت با حمایت کارفرمایان این تعداد به ۷۳۰هزار نفر کاهش یافت.

شاکرمی افزود: بیمه کرونایی ۶۱ هزار نفری هم که پرداخت نشده بود با موافقت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای پرداخت به خزانه اعلام گردید.

وی ادامه داد: در رابطه با برخی واحدهای دارای مشکل در شهرستان نیشابور آمادگی داریم که اگر با مصوبات استان مشکلاتشان برطرف نشد در سطح ملی پیگیر حل مشکلاتشان باشیم تا این واحدها به چرخه تولید بازگردند.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به طور خاص امروز واحد صنعتی ایران‌شرق در نیشابور مورد بازدید قرار گرفت که از واحدهای زنده و با نشاط تولیدی کشور است و سرمایه این واحد اعتمادی است که در بین مردم کسب کرده است و این سرمایه با ارتقای کیفیت باید افزایش پیدا کند.

شاکرمی افزود: وزارت تعاون برای تامین منابع اجرای ۲طرح توسعه این شرکت به شرط این‌که مصوبات استانی آن ارسال شود آمادگی دارد.

وی ادامه داد: نیشابور به عنوان دومین شهر صنعتی استان خراسان رضوی در زمینه تولید و اشتغال در شرایط تحریم و کرونا در وضعیت مطلوبی قرار دارد که نشان‌دهنده تلاش‌ها و پیگیری‌های مدیران و مسوولان ااین شهرستان است.

استان خراسان رضوی حقوق معاون معاون وزیر وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر