کد خبر: 1018204 A

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: سفر هیات اعزامی وزارت کار به استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور محرومیت‌زدایی و توسعه اشتغال استان انجام شد و مصوباتی در پی داشت که برخی از آن‌ها نهایی و مابقی بررسی و برای اجرا به سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی ابلاغ می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، غلامرضا پناه در نشست جمع‌بندی و مصوبات سفر سه روزه معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران عامل بانک‌های زیرمجموعه اظهارکرد: از پروژه‌های کلان استانی که در توسعه منطقه نقش اثرگذاری خواهند داشت، بازدید شد. 

پناه بیان کرد: در جلسه نهایی تهران بر اساس میزان اعتباری که بانک‌های عامل (توسعه تعاون و رفاه) خواهند داشت اولویت‌بندی خواهیم کرد و زمینه تامین تسهیلات چهار پروژه مهم استان فراهم می‌شود. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تسهیلات مورد نیاز با نرخ ۶ درصد در اختیار پروژه‌های نیمه تمام، پروژه‌های دارای اولویت و دیگر پروژه‌های روستایی و به ویژه در حوزه گردشگری قرار می‌گیرد. 

پناه افزود: از سوی بانک‌های زیر مجموعه وزارت تعاون برای طرح‌هایی که مشکل سرمایه در گردش دارند و یا تعطیل شده‌اند و در حوزه تعاونی‌ها نیز تعاونی‌های مشکل دار تسهیلاتی در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. 

وی تاکید کرد: پروژه‌های ورزشی کارگری در حوزه کهگیلویه با حمایت استاندار بحث واگذاری زمین آن‌ها نهایی و اعتبار بخشی می‌شوند. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در حوزه کشاورزی و کشت‌های گلخانه‌ای به طور ویژه صندوق کارآفرینی امید متقبل شد که در این حوزه فعالیت‌های خوبی انجام دهد. 

پناه اضافه کرد: در حوزه گردشگری در ابعاد مختلف، تسهیلات ارزان قیمت، مشارکتی و سرمایه‌گذاری با استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی، بانک توسعه تعاون، بانک رفاه کارگران بدون محدودیت و سقف به استان کمک می‌شود. 

وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید جشنواره‌هایی را با هزینه خودشان متقبل شده و در استان برگزار می‌کند. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در حوزه گیاهان دارویی مقرر شد کارهای بزرگی برای تسهیلات و سرمایه‌گذاری در استان انجام گیرد. 

وی تاکید کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای کشور هم متقبل شد که ۲ کار مهم ایجاد دپارتمان گیاهان دارویی و آموزش ۵ هزار نفر را با حمایت مسوولان استانی در حوزه مهارتی به اتمام برسانند. 

پناه اضافه کرد: خانه امید بازنشستگان در استان نیز تجهیز خواهد شد. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: بخشی از این مصوبات امروز نهایی شد و مابقی نیاز به اولویت‌بندی دارد که بتوانیم در تهران با حضور مدیران عامل بانک‌ها و استاندار بررسی کنیم. 

وی بیان کرد: در نشست نهایی در تهران با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این مصوبات تصویب می‌شوند و برای اجرا به سازمان‌ها و دستگاه‌ها ابلاغ می‌شوند. 

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه گفت: میانگین سپرده و مصارف ۸۵ درصد است که این میزان در استان ما ۱۱۵ درصد است. کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است. 

وی با بیان این که استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزا رتبه اول را دارد، تصریح کرد: بانک‌های توسعه تعاون، رفاه کارگران و صندوق کارآفرینی امید در استان بانک‌های موفقی هستند که در راستای سیاست‌های دولت گام برمی دارند و شاهد درخشش آن‌ها بوده ایم. 

هیات اعزامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شامل معاونان وزیر، مدیران صندوق‌ها و مدیرعامل بانکهای زیر مجموعه در سفر سه روز به کهگیلویه و بویراحمد پس از بررسی مشکلات و بازدید از طرح ها. تصمیاتی برای کمک به محرومیت‌زدایی از استان اتخاذ کردند.

کهگیلویه و بویراحمد وزارت کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر