کد خبر: 1017536 A

پرستاران ابراز نگرانی کردند؛

پرستاران می‌گویند: امیدواریم طرح قاصدکی جدید را جایگزین اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نکنند.

جمعی از پرستاران در تماس با خبرنگار ایلنا، از راه‌اندازی پویشِ «اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری» بعد از تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای این قانون خبر دادند. این پرستاران از نگرانی اصلی خود پرده برداشتند: آیا بازهم قرار است از اجرای درست و اصولی این قانون فرار کنند؛ آیا بازهم قاصدکی دیگر در راه است؟

یکی از پرستاران تهرانی در این رابطه بیشتر توضیح داد: به نظر پرستاران با اجرای طرح تحول سلامت و اختصاص بودجه‌های هنگفت به این طرح، فرصت مناسبی برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری بود. پس از بالا گرفتن اعتراضات، وزارت بهداشت با برگزاری مصاحبه‌ها و تبلیغات بسیار ادعا کرد که می خواهد قانون تعرفه‌گذاری را بهزودی اجرا کند  اما همگان دیدند که به جای تعرفه‌گذاری، طرح مبتنی بر عملکرد ساختگی و با عنوان قاصدک اجرا شد؛  طرحی که از همان ابتدا مجدداً اعتراضات گسترده‌ی پرستاران کشور را به همراه داشت. اکنون نیز که بحث اجرای قانون تعرفه‌گذاری داغ شده است، مجددا برگزاری جلسات و پیشنهادات هم داغ شده است.

او ادامه داد: آیا باز هم قاصدکی دیگر در راه است و پرستاران از یک سوراخ دو بار گزیده خواهند شد؟ چرا در همان سال 93 و همزمان با طرح تحول سلامت، تعرفه‌های پرستاری را اجرا نکردید؟ اکنون چه برنامه‌ای دارید؟ آیا اینبار تعرفه‌گذاری واقعی و اصولی اجرا خواهد شد؟!

طرح قاصدک-اعتراض پرستاران قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر