کد خبر: 1017393 A

نماینده مردم سمنان مطرح کرد:

تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی استان سمنان، مشکلاتی برای جامعه کارگری سمنان ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سه‌شنبه ۹ دی‌ماه، جمعی از کارگران بیکار شده کارخانه «رنگین نخ» سمنان، مقابل استانداری تجمع کردند. هفت سال از زمان تعطیلی این کارخانه می‌گذرد ولی کارگران بیکار شده نسبت به سنوات پایان خدمت و سایر معوقات مزدی خود معترض هستند.

معوقات کارگران این کارخانه از ۲ میلیون تومان آغاز می‌شود و به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد. گفته می‌شود که برخی از کارگران با کش و قوس‌های فراوان توانسته‌اند بخشی از مطالبات خود را وصول کنند.

عباس گلرو (نماینده مردم سمنان) در ارتباط با اعتراض کارگران کارخانه رنگین نخ گفت: من از تجمع کارگران این کارخانه اطلاعی ندارم و خبری از تجمع آن‌ها به دست من نرسیده است. برخی از واحدهای تولیدی استان سمنان غیرفعال هستند و به همین دلیل مشکلاتی برای کارگران ایجاد شده است.

وی افزود: رسیدگی به اقشار ضعیف جامعه به ویژه قشر کارگری یکی از اولویت‌های مجلس شورای اسلامی محسوب می‌شود. متاسفانه، کارگران از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه هستند و سطح معیشتی این گروه ناچیز است.

این نماینده مجلس گفت: من در حوزه انتخابیه خود، رسیدگی به مشکلات کارگران شهرستان سمنان را اولویت خود می‌دانم. جلساتی با نمایندگان جامعه کارگری حوزه انتخابیه خود برگزار کرده‌ام و هدف از این جلسات، رسیدگی به مشکلات کارگران و شناسایی مولفه‌های آسیب زننده زندگی آن‌هاست. ما تصمیم داریم در قالب اجرائیه برخی از مشکلات آن‌ها را حل کنیم. همچنین با نقش نظارتی خود از تخلفات قانونی علیه کارگران جلوگیری کنیم.

گلرو در پایان توضیح داد: هفته گذشته، دو مطالبه از جامعه کارگری سمنان به دست من رسید. این مطالبه را در فراکسیون کارگری مجلس مطرح کردم و مشکلات آن‌ها در حال بررسی است. کارگران، عزیزترین قشر جامعه هستند. رسیدگی به مشکلات آن‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد. اگر به مشکلات کارگران رسیدگی شود، ما دیگر شاهد تجمعات کارگری نخواهیم بود و ازحیث امنیتی نیز مشکلی بر کشور به وجود نخواهد آمد.

کارخانه رنگین نخ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر